http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kolejny powstańczy mural w Gnieźnie!

Wyróżniony Kolejny powstańczy mural w Gnieźnie!

Murale związane z Powstaniem Wielkopolskim powstające w Gnieźnie to już tradycja. W różnych częściach miasta możemy spotkać tego typu prezentacje związane ze zrywem Wielkopolan. Kolejny taki mural powstaje na Winiarach.


Dzisiaj przyglądaliśmy się jak na Winiarach, a konkretnie na ścianie Szkoły Podstawowej nr 10 powstaje mural związany z Powstaniem Wielkopolskim, którego 100. rocznica wybuchu przypadnie za nieco ponad miesiąc.

Co konkretnie będzie przedstawiał ten mural? Tego artyści go tworzący nie chcieli nam zdradzić. Prosili by poczekać do końcowego efektu, dlatego nie drążyliśmy tematu i poczekamy na ukończenie tego dzieła. A praca idzie w najlepsze.

Gdy dzisiaj około godz. 15.00 przyglądaliśmy się pracy artystów, na ścianie widniało czterech jeźdźców, a gdy poszliśmy wieczorem zobaczyć efekt ich dzisiejszej pracy, na ścianie było ich już dwukrotnie więcej.

1 komentarz

  • Marek
    Marek niedziela, 18, listopad 2018 13:24 Link do komentarza Raportuj

    Z jednego na pewno należy się cieszyć. Artyści tworzące te murale, w końcu zarobią pewne kwoty pieniędzy . I w ten sposób zostanie uhonorowany ich talent. Należy się z tego cieszyć, bo coraz mniej jest w Polsce mecenasów sztuki. Dobrze, że na Winiarach znalazł się jakiś mieszkaniec posiadający ciut więcej gotówki i za sponsorował malowanie tego muralu. Bo publicznych pieniędzy, których w Gnieźnie i Powiecie ciągle brakuje na remonty dróg i infrastruktury mieszkaniowej raczej chyba na ten mural nie wydano? Prawda?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.