http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych w Kiszkowie już otwarta!

Wyróżniony Wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych w Kiszkowie już otwarta!

Darmowa wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych w Kiszkowie już otwarta! To już jedenasta wypożyczalnia fundacji Eco Textil w woj. wielkopolskim Jak to możliwe, że fundacja zajmująca się zbiórką odzieży funduje rowery dla niepełnosprawnych? Zasada jest prosta – zysk z przetworzenia zużytych tekstyliów jest inwestowany w otwieranie kolejnych wypożyczalni.


 Przy Stowarzyszeniu Rehabilitacyjno-Kulturalnym „Słoneczny Promyk" Kiszkowo została uruchomiona  wypożyczalnia trójkołowych rowerów. Wypożyczyć można rowery w trzech rozmiarach: dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. To już jedenasta wypożyczalnia fundacji Eco Textil w woj. wielkopolskim. Aktualnie rowery rehabilitacyjne można wypożyczyć m.in. w Poznaniu, Jarocinie i Ostrowie Woelkopolskim.

Aktywność dla każdego
 Trójkołowe rowery doskonale nadają się zarówno do rehabilitacji, jak i aktywnego wypoczynku. Są to stabilne i wygodne w użytkowaniu rowery  rehabilitacyjne o specjalnej konstrukcji, umożliwiające prowadzenie aktywnego stylu życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością. Wypożyczalnia działa na zasadzie „z ręki do ręki”- osoby poprzez kontakt z koordynatorem będą wzajemnie przekazywać sobie rowery, bez konieczności każdorazowego przewożenia ich do wypożyczalni.
 
Oddając odzież, pomagasz przełamywać bariery
 Jak to możliwe, że fundacja zajmująca się zbiórką używanych tekstyliów funduje rowery rehabilitacyjne? Eco Textil od lat łączy działalność charytatywną z ochroną środowiska. Odzież zebrana do specjalnych pojemników jest w 100 proc. poddawana recyklingowi. Zysk z przerobu zużytych tekstyliów inwestowany jest w zakup rowerów, z których z łatwością mogą korzystać osoby z niepełnosprawnościami.
 
Więcej informacji pod nr tel: 61 429 70 45

Fundacja stale poszukuje osób, które chciałyby pomóc promować inicjatywę i nowych koordynatorów akcji. Chętni mogą zgłaszać się na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. więcej informacji na: https://ecotextil.pl/rowery-eco-textil/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.