http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Książkowa choinka w bibliotece - rozwiązanie konkursu

Nieubłaganie nadszedł czas rozbierania choinek. W  Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna  przy ul. Staszica 12a, od grudnia 2017 r. można było podziwiać konstrukcję składającą się z książek. Oglądając choinkę nie można było od razu policzyć z ilu pozycji została zbudowana. Tak się złożyło, że niewidoczne wnętrze też zostało wypełnione  książkami.


Zaprosiliśmy wszystkich  obecnych i potencjalnych czytelników do bibliotecznej zabawy. Wystarczyło odwiedzić naszą  filię do końca stycznia 2018 r. i podać przypuszczalną liczbę książek, z których została zbudowana choinka.

Okazało się, że w konkursie wzięło udział 271 osób. Najtrafniejsze odpowiedzi udzieliły cztery osoby, które podały najbardziej zbliżoną liczbę książek. Zwycięzcą  został Włodzimierz Bartkowiak - 777 książek. Pozostali laureaci to:  Alicja Bartkowiak - 794 książki; Janina Fischer - 752 książki i Julia Morkowska  - 750 książek.

Wszyscy  otrzymali w nagrodę książki- niespodzianki z rąk dyrektora biblioteki Janusza Ambrożego.

Zdradzamy tajemnicę, że  nietypowa instalacja powstała z... 784 książek. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do odwiedzania gnieźnieńskiej książnicy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.