http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Bez książki się stąd nie ruszam

Wyróżniony Bez książki się stąd nie ruszam

Jesienią rozpoczynamy nowy cykl z propozycjami książek polecanych przez bibliotekarzy Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16 w Gnieźnie. Chcemy ułatwić Czytelnikom wybór odpowiedniej książki oraz zachęcić wszystkich do czytania w długie jesienne wieczory.


W ramach naszego najnowszego cyklu, opatrzonego hasłem „Bez książki się stąd nie ruszam”, będziemy prezentować literaturę z myślą o naszych Czytelnikach i ich gustach czytelniczych. Będą to zarówno książki obyczajowe, gdzie perypetie książkowych postaci niejednokrotnie dobrze odzwierciedlają nasze codzienne życie. Sprawiają, że jesteśmy dużo bardziej skłonni do refleksji nad decyzjami, które już podjęliśmy, lub które są dopiero przed nami. Będą to także książki, które przekazują nam wiele wartościowych wiadomości, a także ciekawostek z różnych dziedzin życia i nauki.

W miesiącu październiku zachęcamy do wypożyczania książek podróżniczych i takich, które te podróże opisują. Proponujemy przygodę z literaturą piękną z pełnymi ciepła i serdeczności opowieściami z Francji czy Portugalii, ze smakami kuchni włoskiej i greckiej. Zachęcamy do czytania powieści z Majorką w tle, zabawną, urokliwą, a przy tym poruszającą i pełną mądrości.

Gorąco zachęcamy do śledzenia propozycji książkowych, prezentowanych w ramach cyklu „Bez książki się stąd nie ruszam”.

Zapraszamy do zamawiania, wypożyczania i czytania książek w Bibliotece Głównej – ul. Mieszka I 16 (www.biblioteka.gniezno.pl)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.