http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Podwodny świat Martynki

W Niepublicznym Przedszkolu „Jagódka” w Bydgoszczy wręczono nagrody uczestnikom VII Międzynarodowego Konkursu Grafiki Komputerowej dla dzieci 5 i 6 – letnich. Wśród nich, co niezmiernie cieszy rodziców Magdalenę i Roberta Wódczak oraz nauczycielkę Elżbietę Sosnowską znalazła się pięcioletnia Martynka Wódczak z Gminnego Przedszkola w Rogowie.


W konkursie wzięły udział prace indywidualne wykonane samodzielnie przez dzieci za pomocą aplikacji graficznej Paint. Tegoroczny konkurs był pod hasłem „Podwodny świat moich marzeń” i miał na celu rozwijanie wyobraźni, fantazji, kreatywnego myślenia, a także zaprezentowania swoich umiejętności szerszemu gronu odbiorców.

Na konkurs wpłynęło 346 prac z 60 przedszkoli w tym 6 placówek oświatowych spoza Polski to jest z Anglii, 2 placówek z Bułgarii, Litwy, Rumunii i Turcji .

Choć przedszkole już sześciokrotnie  wysyłało prace na ten konkurs, również z sukcesami, to tym razem rodzice wraz z dziewczynką postanowili osobiście pojechać po odbiór nagrody. Z ogromnym przejęciem zrelacjonowali przebieg uroczystości i wrażenie, jakie wywarła na nich wystawa  oraz poziom wykonanych przez dzieci prac.  Tym bardziej rozpiera ich duma z sukcesu córki. Martynka otrzymała wyróżnienie w postaci dyplomu dla siebie i przedszkola oraz wspaniałe i praktyczne nagrody rzeczowe.  

- Wiemy, że komputer może bawić i sprzyjać odnoszeniu sukcesów. Mamy świadomość, że komputer  w znaczący sposób pomaga w nauce i rozwoju intelektualnym dziecka, a zabawy z komputerem mogą być ciekawą wędrówką w nieznany świat.  Dzieci w wieku przedszkolnym cechuje ogromna ciekawość otaczającego świata oraz otwartość umysłu na wszelkie nowości. Komputer w rękach dziecka jest wspaniałym bodźcem do wyzwalania pozytywnych emocji, budowania zaufania we własne siły i możliwości, poszerzania i utrwalania zdobytej wiedzy oraz rozwijania sprawności manualnych, pamięci, spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia. Komputer ułatwia naukę. Edukacja poprzez zabawę jest jednym z ważniejszych argumentów dla zastosowania komputera w pracy z małym dzieckiem. Dlatego też zajęcia dodatkowe pod nazwą „Zabawy z komputerem” mają uzasadniony sens i będą kontynuowane w naszym przedszkolu – powiedziała dyrektor Maria Kłosin.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.