http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Lednica będzie bezpieczna

Niemal wszyscy pamiętamy, kiedy pojawiła się idea Spotkań Młodych Lednica 2000 choć wydaje się, że to wszystko zaczęło się tak niedawno, to już po raz XIX młodzi ludzie z całej Polski łączyć się będą na spotkaniu oczekując Darów Ducha Świętego. 6 czerwca tym razem dokładnie pod hasłem „W imię Ducha Świętego” tysiące pielgrzymów przybędzie na Pola Lednickie. Jak zapewniają organizatorzy będzie ich co najmniej tylu co w ubiegłym roku czyli ponad 70 tys. Przygotowanie tak ogromnego wydarzenia wymaga solidnego zaplecza logistycznego oraz zaangażowania wielu służb. Dziś w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się takie właśnie robocze spotkanie organizatorów z przedstawicielami służb mundurowych oraz powiatu.


Ze strony Powiatu, obok starosty Beaty Tarczyńskiej, w spotkaniu wziął udział Marek Kosmala, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich reprezentujący także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. - Dziś mamy drugie spotkanie sztabu organizacyjnego, w którym udział biorą organizatorzy Spotkania Młodych Lednica 2000 ale też przedstawiciele poszczególnych służb, czyli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Powiatowej Policji z Gniezna, ale także przedstawiciele Straży Pożarnej i agencji ochrony. Myślę że dziś będziemy uszczegóławiać i dysponować zadania i kompetencje związane z całym zabezpieczeniem tego spotkania – powiedział nam Marek Kosmala z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

To co wydaje się być oczywistym to spory ciężar kwestii bezpieczeństwa spadnie na służby mundurowe, w tym strażaków i policję. - Jak co roku wokół Pół Lednickich organizujemy ruch jedno kierunkowy od miejscowości Rybitwy do miejscowości Głębokie obowiązuje jeden kierunek ruchu celem ułatwienia dojazdu autokarów jak najbliżej Pól Lednickich oczywiście dalej odbędzie się wyznaczenie miejsc parkingowych w stronę Skrzetuszewa i Sławna i Imiołek – mówi podinspektor Janusz Warda, naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Gnieźnie.
Jak podkreślali przedstawiciele policji trudno jeszcze mówić o ilości funkcjonariusz, którzy będą pracować przy Spotkaniach Młodych Lednica 2000 w bieżącym roku. - Policja przede wszystkim będzie zabezpieczać płynność ruchu i bezpieczeństwo uczestników Spotkań i osób przebywających na miejscu uroczystościach. Największy problem związany jest też z bezpiecznym rozejściem się i wyjazdem już po Spotkaniach, tutaj zauważmy będzie ciemno. Zabezpieczenie Spotkań Młodych będą pełnić funkcjonariusze z naszej komendy, ale jak co roku korzystamy z ościennych jednostek, ale też Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu – poinformował nas J. Warda.

Organizatorzy Spotkań Młodych Lednica 2000 przewidują w tym roku podobną liczbę uczestników jak w roku ubiegłym. Samo spotkanie miało raczej charakter roboczy niż informacyjny. - Jeśli chodzi o organizację będzie po prostu jeszcze lepiej, przynajmniej o to się staramy by było jeszcze lepiej i jeszcze bezpieczniej, ale też wygodniej dla wszystkich uczestników. Nad bezpieczeństwem poza służbami państwowymi podobnie jak w latach ubiegłych będą czuwać wolontariusze będzie ich na pewno kilkuset cały czas przyjmujemy zgłoszenia na naszej stronie internetowej dostępny jest formularz. Opiekę medycznym czy właśnie bezpieczeństwa będziemy działać podobnie jak w latach ubiegłych, wypracowany system się sprawdził. Dziś będziemy o tym jeszcze rozmawiać, ale same przygotowania miejsca Spotkań ruszyły już pełną parą – przyznaje Przemysław Karbowiak odpowiedzialny za przygotowanie Pól Lednickich i wyznaczanie sektorów i rozmieszczanie namiotów ze strony Lednica 2000.

Do Spotkań pozostał niespełna miesiąc.
Więcej w tej kategorii: Śpiewająco o ekologii »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.