http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Kłecku

Wyróżniony Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Kłecku

Za nami Święto Objawienia Pańskiego, popularnie zwane Świętem Trzech Króli. Tego dnia w wielu miastach i wsiach odbywały się barwne orszaki, podobnie było w Kłecku, gdzie Orszak pojawił się po raz pierwszy. Hasłem tegorocznego orszaku było: Nade wszystko Miłosierdzie. Miłość. Pokój. Przebaczenie. Przez Kłecko przeszły trzy barwne orszaki (niebieski, zielony i czerwony), które spotkały się w amfiteatrze w Parku Miejskim.


Parafia pw. Św. Jadwigi i Jerzego podzielona została na trzy części: Orszak Niebieski (Afrykański) – do orszaku należą: Czechy, Dziećmiarki i część miasta na lewo od ulicy Gnieźnieńskiej, Paderewskiego, lewa część Rynku i Domańskiego (jadąc od Gniezna ulice Słoneczna, Armii Poznań, Dworcowa, Czerniejewska, Czarnieckiego, Wojtkowiaka, Jeziorna i Wodna); Orszak Zielony (Azjatycki) – do orszaku należą: Kolonia, Biskupice i część miasta po prawej stronie ul. Gnieźnieńskiej, Paderewskiego i Domańskiego (ulice Karniszewska, Targowa, Majdany, Spacerowa, Kościelna, Kościuszki i Glinki.) oraz Orszak Czerwony (Europejski) - do orszaku należą wioski: Polska Wieś, Wilkowyja, Gorzuchowo i Charbowo.

W amfiteatrze odbyła się krótka inscenizacja spotkania w Pałacu Heroda, a dalej wspólne przejście do kościoła na mszę  świętą. Po eucharystii Trzej Królowie wraz ze swymi orszakami udali się do stajenki w ogrodzie plebanii, by tam złożyć dary. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Każdy orszak otrzymał 200 koron w swoich kolorach, sztandar w kolorze orszaku, śpiewniki, nalepki i chorągiewki dla dzieci.Fot. Jacek Molenda

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.