http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Muzeum Początków Państwa Polskiego na razie w weekendy

Wyróżniony Muzeum Początków Państwa Polskiego na razie w weekendy

Muzea Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie powoli otwierają swoje sale wystawiennicze. Wśród tych, które robią powolny restart po obostrzeniach związanych z Covid 19 jest również gnieźnieńskie Muzeum.


Intensywna obecność online, ciekawe inicjatywy Muzeum w sieci, nie zastąpią jednak rzeczywistego dostępu do zabytków. Dlatego choć na razie MPPPG dla zwiedzających czynne będzie w weekendy gnieźnieńscy muzealnicy gotowi są na przyjęcie pierwszych po przerwie zwiedzających.

Już od najbliższego piątku 15 maja można będzie ponownie zwiedzać przez 3 dni weekendowe sale muzealne. Kolejne otwarcie w następny weekend. Muzeum otwarte będzie w każdy piątek, sobotę i niedzielę od 10.00 - 18.00

Zostaje wprowadzone ograniczenie osobowe. W jednej sali będzie mogło przebywać 6 osób na raz. - Prosi się także o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa - zasłanianie maseczką ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznego odstępu od innych osób - czytamy na stronie muzeum.

W poniedziałek, 18 maja Międzynarodowy Dzień Muzeów. W tym czasie zazwyczaj placówka przygotowywał specjalne atrakcje na Noc Muzeów. Niestety w tym roku życie podyktowało inny scenariusz.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.