http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sezon żeglarski 2019 zakończony!

Wyróżniony Sezon żeglarski 2019 zakończony!

Za nami uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego nad Jeziorem Popielewskim w Trzemesznie zorganizowane przez Stowarzyszenie pod Żaglami. Wśród zaproszonych członków naszego stowarzyszenia na uroczystości byli obecni: Krzysztof Dereziński, burmistrz MiG Trzemeszno i Marian Marciniak, gospodarz stanicy rybackiej oraz sympatycy  stowarzyszenia. Zakończenie sezonu żeglarskiego rozpoczęto od uroczystego podniesienia bandery i wybijania „szklanek” dzwonem.


Po przywitaniu wszystkich uczestników prezes Stowarzyszenia pod Żaglami - Krzysztof Mroczkowski przedstawił działalność statutową stowarzyszenia w 2019 roku.

W sezonie 2019r., nasze stowarzyszenie zrealizowało następujące projekty:
- „Rusz wiosłem”, które obejmowały dwa spotkania. Projekt miał na celu przeprowadzenie dwóch szkoleń z zakresu bezpiecznego uprawiania turystyki kajakowej – koordynator Mirosław Fel.
- „ABC Żeglarstwa”, które obejmowało dwa spotkania i miał on celu zapoznanie się  z podstawowymi technikami żeglarstwa – koordynator Michał Luksztaed.
- „W zdrowym ciele zdrowy duch”, które obejmowało dwa spotkania z podopiecznymi Domu Dziecka i Środowiskowego Domu Samopomocy w Trzemesznie. Projekt miał na celu zapoznanie się z podstawowymi zasadami podczas żeglowania – koordynator Krzysztof Mroczkowski.
- „Bezpieczna woda”, które obejmowało 5 spotkań w szkołach podstawowych na terenie MiG Trzemeszno. Projekt miał na celu przekazanie podstawowej wiedzy jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, w wodzie i na wodzie oraz pokazanie w sposób praktyczny udzielania pomocy przedmedycznej – koordynator Włodzimierz Losik i Rafał Białek.
- „Rajdy rowerowe”, które w swojej organizacji idealnie dopasowane były historycznie z okazji niepodległości naszego państwa. Rajdy rowerowe obejmowały trzy spotkania – koordynator Joanna Woźniak.
- „Cykl czterech spływów kajakowych po jeziorach Ostrowickim, Kamienieckim, Szydłowieckie  i Popielewskim na terenie gminy Trzemeszno” – koordynator Włodzimierz Losik i Rafał Białek.
- „Żeby ciągle zdrowym być muszę wciąż aktywnie żyć” projekt adresowany był dla osób senior + i obejmował jeden rejs żaglówkami i dwa spływy kajakowe - koordynator Włodzimierz Losik i Rafał Białek.
Powyższe projekty dofinansowane były przez UMiG Trzemeszno.

Ponadto nasze stowarzyszenie aktywnie brało udział w realizacji imprez lub spotkań:
- w dniach 04.01-06.01.2019r. członkowie SPŻ uczestniczyli w wyjeździe  integracyjnym do Zieleniec - Ski Arena,
- w dniu 13.01.2019r. członkowie SPŻ włączyli się aktywnie w zbiórkę funduszy w 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Trzemesznie, również na licytację przekazaliśmy dwa volgery, które wsparły finansowo WOŚP.
- w dniu 02.02.2019r.  SPŻ zorganizowało wyjazd do Poznania na Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych Boatex 2019
- w dniu 01.06.2019r. nad j. popielewskim w Trzemesznie SPŻ zorganizowało spływ kajakowy dla przyjaciół i sympatyków naszego stowarzyszenia.
- w dniu 07.06.2019r. nad j. popielewskim w Trzemesznie SPŻ zorganizowało rejs żaglówkami dla drużyny zuchów ZHP w Trzemesznie.
- jak co roku w dniu 24 czerwca br. członkowie naszego stowarzyszenie i jego sympatycy obrali kurs na Ster na Bydgoszcz 2019r. połączony ze spływem kajakowym po rzece Brda i Kanale Bydgoskim.
- w dniach 13 i 14.07.2019r., SPŻ zorganizowało kursu na patent sternika motorowodnego.
- w dniu 30.06.2019r. SPŻ  zorganizowało rejs żaglówkami nad j. Popielewskim  w Trzemesznie dla dzieci uczestniczących  w ramach półkolonii parafialnych.
- w ramach wzajemnej współpracy z Fundacją Nasza Wieś w dniach 21 i 28.07.2019r. instruktorzy SPŻ brali udział w spływach kajakowych w Swornychgaciach i Trzemesznie.    
- w miesiącu sierpniu 2019r. SPŻ w ramach współpracy z Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie zorganizowało dwa spływy kajakowe nad jeziorem popielewskim w Trzemesznie w którym brali udział klerycy i służba liturgiczna
- 1.09.2019r. w ramach współpracy ze sołectwem Miaty SPŻ zorganizowało spływ kajakowy po j. Popielewskim w Trzemesznie
- w dniu 14.09.2019r. SPŻ zorganizowało spływ kajakowy po rzece Warta na trasie Ląd – Pyzdry.

Podsumowując nasz kolejny sezon trzeba jednoznacznie stwierdzić że był to sezon bardzo aktywny i bogaty w różnorodne imprezy skierowany dla różnorodnych grup społecznych. Zarząd stowarzyszenia jako cel nadrzędny wyznaczył sobie zachęcenie do brania udziału  w organizowanych naszych imprezach jak najszerszą grupę społeczną z naszej gminy tj. dzieci, młodzież oraz osoby w wieku średnim i senior +, aby pokazać jak można w sposób bezpieczny, kulturalny i zdrowotny spędzać wolny czas na naszymi zbiornikami wodnymi.  

W sumie Stowarzyszenia pod Żaglami w sezonie 2019r., zrealizowało 36 przedsięwzięć i spotkań w których bezpośrednio byliśmy organizatorami lub współorganizatorami. Dlatego chciałbym serdecznie podziękować koordynatorom projektów i wszystkim członkom naszego stowarzyszenia za pomoc i zaangażowanie w realizacji projektów i spotkań, profesjonalne i bezpieczne przeprowadzenie wszystkich imprez z poszczególnymi grupami osób oraz pomoc w działalności statutowej naszego stowarzyszenia.

Na zakończenie podsumowania sezonu Krzysztof Dereziński w swoim przemówieniu podziękował wszystkim członkom i sympatykom za ogromne zaangażowanie w realizacji statutowej działalności stowarzyszenia i podkreślił jak ogromne znaczenie stanowi Stowarzyszenie pod Żaglami w naszym mieście, realizując tyle wspaniałych projektów i imprez dla różnych grup społecznych zamieszkujących nasza gminę. Na wyróżnienie i podziękowanie zasługuje fakt zaangażowania do brania udziału w zaplanowanych projektach podopiecznych z Domu Dziecka i Środowiskowego Domu Samopomocy w Trzemesznie. Kończąc swoje przemówienie Pan Burmistrz życzył wszystkim członkom stowarzyszenia powodzenia i „stopy wody pod kilem”.

Więcej w tej kategorii: « „Waldorff nasz, czy nie nasz”

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.