http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Międzynarodowy Dzień Muzyki w gnieźnieńskiej bibliotece

Jak to jest zagrać na skrzypcach? Trzymać je w dłoni i słyszeć co wydobywa się z ich wnętrza, kiedy pociągniemy smyczkiem po strunach. Jak powstają skrzypce? Co mają tam w środku?


Tajniki muzycznego fachu z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki objaśniał gość Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna - pani Regina Borkowska-Kędzierska. Jedyna w Gnieźnie lutniczka, ale również skrzypaczka w Zespole Muzyki Dawnej Huskarl. Spotkanie zainaugurowano fragmentem książki Izabeli Klebańskiej „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada” w interpretacji pani Reginy. Potem była historia pełna pasji o zawodzie lutnika i miłości do dawnych dźwięków. Podczas całego spotkania słuchać było, nie tylko muzykę, ale przede wszystkim, odgłosy zdumienia i podziwu.

Dzieci uczestniczące w spotkaniu (ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie i Akademii Maxima) nie kryły swojego zachwytu. Były po prostu oczarowane. Widać, muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale inspiruje i rozgrzewa serca.

Kolejne spotkania w ramach cyklu Całe Gniezno Czyta Dzieciom pod auspicjami akcji Cała Polska Czyta Dzieciom będą na pewno tak samo ekscytujące. Lista gości, które zaprosić ma w planach Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna jest naprawdę kusząca. Jeszcze w tym miesiącu spotkanie z tancerką Klaudią Strzelczyk.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.