http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Mała książka. Wielki człowiek”

Wyróżniony „Mała książka. Wielki człowiek”

Już 16 września Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna startuje z jedną z najważniejszych dla placówki akcji czytelniczych – kampanią społeczną Instytutu Książki „Mała książka. Wielki człowiek”.


W ramach akcji biblioteka będzie miała 3 tysiące „Wyprawek Czytelniczy” do sprezentowania dzieciom w wieku przedszkolnym (3-6 lat). W skład „wyprawki” wchodzą: książeczka dla dzieci, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, Karta Małego Czytelnika oraz broszura informacyjna dla rodziców. Zachętą do odwiedzin w Bibliotece dla nowych i stałych czytelników będzie specjalna naklejka otrzymywana przy okazji wizyty i wypożyczenia minimum 1 książki. Zebranie 10 takich naklejek i umieszczenie ich na Karcie Małego Czytelnika skutkuje uhonorowaniem imiennym dyplomem potwierdzającym czytelnicze zainteresowania.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna tym działaniem chce dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. W tym celu nawiązała współpracę z przedszkolami publicznymi i niepublicznymi na terenie miasta Gniezna i okolic. Nad projektem w poszczególnych placówkach przedszkolnych będą czuwać wyznaczeni koordynatorzy.

- Jesteśmy pewni, że zaproszenie partnerów, będzie najskuteczniejszym sposobem dotarcia do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. W ramach inicjatywy przewidzieliśmy także szereg wydarzeń towarzyszących od imprez czytelniczych, przez spotkaniach z rodzicami. Będziemy o nich informować – mówi Piotr Wiśniewski, dyrektor biblioteki.

Ogólnopolska kampania „Mała książka. Wielki człowiek” jest realizowana przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.