http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Latarnia na Wenei – otwarcie sezonu

Wyróżniony Latarnia na Wenei – otwarcie sezonu

Latarnia na Wenei to niezależne centrum kultury prowadzone przez Stowarzyszenie Ośla Ławka na terenie należącym do PWiK w Gnieźnie przy jeziorze Jelonek – potocznie zwanym Wenecją. W tym roku Ośla Ławka pozyskała 3 dofinansowania: z Urzędu Miasta w Gnieźnie na projekt LATOŚ (kwota 19 000 zł) ze Starostwa Powiatowego na NOC WENECKĄ (kwota 3000 zł) oraz z Narodowego Centrum Kultury na projekt LATOŚ NA WENEI (kwota 43.000 zł). Zapraszamy do zapoznania się z planowanymi działaniami na Latarni. Wstęp na wszystkie wydarzenia, na które otrzymano dofinansowanie jest bezpłatny!


17 maja o godz. 19.00 latarniowa ekipa otwiera miejsce zwane Latarnią na Wenei. Zaplanowano NOC WENECKĄ czyli blubranie Szczuna z Kareji o historii Wenecji oraz koncert międzypokoleniowy Manufaktury DIXIE BAND. W maju zaplanowane jeszcze następujące działania:

17.05 (piątek) godz. 18.00
Otwarcie wenei: Noc Wenecka (blubranie + koncert Manufaktura DIVIE BAND)
Dofinansowano z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego.

18.06 (sobota) godz. 20.00
Koncert: atz_wiadrowski “dyktafon”
Wstęp: 10 zł, płatne przy wejściu.

19.05 (niedziela) godz. 15.00
LATOŚ: Warsztaty ekologiczno-artystyczne — POP UP
Dofinansowano ze środków Miasta Gniezna.
Zapisy: facebook Latarni https://www.facebook.com/latarnianawenei/

23.05 (czwartek) godz. 18.00
Warsztaty tańców dawnych – prowadzenie: Studenci IKE UAM
Wstęp wolny

godz. 17.00
Podchody dla dzieci i rodziców — W poszukiwaniu skarbu Jelonka
prowadzenie: Studenci IKE UAM
Wstęp wolny

24.05 (piątek) 20.00
Recital Studia Aktorskiego STA: “Historia jednej miłości”
prowadzenie: Studenci IKE UAM
Wstęp wolny

26.05 (niedziela) godz. 11.00
JOGA na Dzień Mamy
Wstęp: 8 zł, zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

28.05 (wtorek) godz. 17.00
LATOŚ: EKO-orkiestra. Warsztaty muzyczne dla dzieci
Dofinansowano ze środków Miasta Gniezna.
Zapisy: facebook Latarni

31.05 (wtorek) godz. 17.00
LATOŚ: Sezon na zero waste — EKOdełkowanie
Dofinansowano ze środków Miasta Gniezna.
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce będzie otwarte do października 2019 roku. W ramach działań przewidziano kilkanaście koncertów, m.in. koncert dla dzieci zespołu Czereśnie, koncert orkiestry podwórkowej HAŃBA! Czy wreszcie wspólny koncert dzieci i młodzieży pod okiem Joanny Bronisławskiej – artystki, która poprowadzi warsztaty muzyczno-dźwiękowe w ramach działań z projektu LATOŚ NA WENEI dofinansowanych przez NCK.

Planowane są warsztaty dla dzieci: m.in. warsztaty muzyczne, ekologiczno-artystyczne, szydełkowanie czy warsztaty prowadzone przez Laboratorium Sztuki i Dziedzictwa „INSPEKT” poruszające tematykę związaną z ociepleniem klimatu. Młodzież i dorośli będą mogli uczestniczyć w zajęciach z wideoklipu robionego technikami recyklingowymi, w warsztatach choreograficznych czy teatralnych. Cykl koncertów w ramach Nocy Weneckich będzie adresowany dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Koncerty w ramach projektu LATOŚ to przede wszystkim zespoły niezależne i mniej znane, a koncerty dofinansowane z NCK mają prezentować artystów, którzy inspirują się różnymi zakątkami świata w swojej twórczości. W planach są także warsztaty teatralne prowadzone przez Justynę Sobczyk, która na co dzień zajmuje się teatrem tworzonym przez aktorów z niepełnosprawnościami (Teatr 21).

Stowarzyszenie będzie współpracować z wieloma organizacjami pozarządowymi i fundacjami, a także z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna, która zaproponuje szereg działań promujących czytelnictwo.  O wszystkich wydarzeniach na bieżąco można dowiadywać się z Facebooka Latarni: https://www.facebook.com/latarnianawenei

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.