Logo
Wydrukuj tę stronę

Sportowa „Koloniada” w Małachowie Złych Miejsc

Wyróżniony Sportowa „Koloniada” w Małachowie Złych Miejsc

W Małachowie Złych Miejsc trwają letnie półkolonie. We wtorek, 4 sierpnia 80 dzieci uczestniczyło w sportowej „Koloniadzie 2015”. Medale dla najlepszych zawodników ufundowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.


Poza licznymi konkurencjami lekkoatletycznymi organizatorzy zapewnili dzieciom mnóstwo ciekawych rozrywek. Na boisku przy świetlicy w Małachowie stanął dmuchany zamek,
a strażacy z OSP Witkowo uruchomili dla zawodników orzeźwiającą kurtynę wodną.

- To już piąta „Koloniada” organizowana przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Razem” – mówi Łukasz Grabowski, wiceprezes stowarzyszenia. – Odpowiadamy na potrzeby rodziców i opiekunów, którzy szczególnie w okresie żniw i intensywnych prac polowych mogą zaproponować swoim dzieciom uczestnictwo w interesujących zajęciach pod dobrą opieką naszej kadry – wyjaśnia Ł. Grabowski. – Sport i kultura fizyczna to poza tym bardzo dobry sposób nie tylko na zagospodarowanie wolnego czasu, ale i kształtowanie charakteru, naukę współpracy w grupie i panowania nad emocjami – dodaje wiceprezes stowarzyszenia „Razem”.

Podczas uroczystego otwarcia „Koloniady”, zaproszeni goście: Piotr Jóźwik, przewodniczący Rady Miejskiej w Witkowie oraz radni Franciszek Bosacki i Tadeusz Śliwecki życzyli zawodnikom powodzenia w sportowej rywalizacji. Słowa uznania dla wszystkich kolonistów skierował również Marcin Makohoński, dyrektor wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, zaznaczając, że sam start w zawodach jest już tak naprawdę zwycięstwem. Organizatorzy podziękowali także za wsparcie Andrzejowi Kwapichowi, radnemu powiatu gnieźnieńskiego.

Współorganizatorami półkolonii są: sołectwo Małachowo Złych Miejsc, sołectwo Kołaczkowo, OSP Witkowo, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie. Półkolonie wspierają finansowo Urząd Gminy i Miasta Witkowo oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Informacjelokalne.pl