http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Starostowie Dożynek w Niechanowie już znani!

Wyróżniony Fot. UG Niechanowo Fot. UG Niechanowo

Tegoroczne Święto Plonów Gminy Niechanowo odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia w Niechanowie. Komitet Dożynkowy zaproponował aby tegorocznej ceremonii dożynkowej przewodzili: Anna Biegała i Adam Bartłomiejczak. Z tego względu Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo, Zdzisław Sikora, przewodniczącym Rady Gminy Niechanowo i Marią Kierzek, przewodniczącą Komisji Rolnictwa Rady Gminy Niechanowo udali się do wytypowanych przez Komitet osób aby zaproponować im objęcie funkcji Starościny i Starosty Dożynek.


Pani Anna wspólnie z mężem Krzysztofem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 14 ha w miejscowości Karsewo. Gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcję trzody chlewnej. W gospodarstwie uprawiane są zboża i buraki cukrowe. Nasza Starościna jest mamą dwójki dzieci.

Starosta tegorocznych Dożynek Pan Adam Bartłomiejczak wspólnie z żoną Justyną posiada 25 hektarowe gospodarstwo rolne w Gurówku. Gospodarstwo ukierunkowane jest na hodowlę bydła mlecznego. Uprawy to przede wszystkim kukurydza, pszenżyto i łubin. Pan Adam jest ojcem czwórki dzieci. Starosta tegorocznych Dożynek jest również czynnym strażakiem – działa w OSP Goczałkowo-Gurówko.

Fot. UG Niechanowo
Ostatnio zmienianywtorek, 24 lipiec 2018 14:44

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.