http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wiktoria Derezińska i Agata Arndt w finale konkursu „Żywimy zdrowo i ekologicznie”

Wyróżniony Wiktoria Derezińska i Agata Arndt w finale konkursu „Żywimy zdrowo i ekologicznie”

W Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie w ramach projektu „Żywimy zdrowo i ekologicznie” rozpoczęła się V edycja konkursu kulinarnego, do którego przystąpiło  czternaścioro uczniów rogowskiego gimnazjum pod opieką Marka Spochacza – nauczyciela biologii. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Ryby - ekologiczny skarb pałuckich jezior”.


Część teoretyczną z zakresu wartości odżywczej i przydatności kulinarnej ryb oraz racjonalnego żywienia młodzieży przedstawiła Joanna Mazana.

Druga, warsztatowa część, została przeprowadzona w pracowni technologii gastronomicznej pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych Waldemara Szredera. Najpierw uczestnicy przygotowywali przystawkę, którą było sushi z wędzonym węgorzem podane z sałatką z dodatkiem pstrąga tęczowego.  Następnie gotowali dwudaniowy obiad składający się z zupy rybnej z mleczkiem kokosowym, fileta z sandacza podanego z puree ziemniaczanym i dodatkiem kiszonego czosnku niedźwiedziego. Ostatnim konkursowym daniem był deser, czyli naleśniki z musem z mango.

Po wspólnym posiłku uczniowie rozwiązali test, który wyłonił parę finalistów: Wiktorię Derezińską i Agatę Arndt z kl. II A.

Finał konkursu odbędzie się 7 czerwca. Dziewczętom gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 21 maj 2018 12:24

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.