http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dagmara Grygiel i Bartosz Grześkowiak najlepsi!

Wyróżniony Dagmara Grygiel i Bartosz Grześkowiak najlepsi!

W gościnnych murach dawnego Medycznego Studium Zawodowego w Gnieźnie odbyło się wczoraj podsumowanie etapu rejonowego XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły średnie.


W samo południe  Krystyna Król oraz Wanda Słomowicz z Oddziału Rejonowego PCK w Gnieźnie powitały uczestników konkursu oraz ich opiekunów.

Ten ogólnopolski konkurs skierowany jest do tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Jego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń oraz inicjowanie i realizowanie działań o charakterze prozdrowotnym w środowisku lokalnym. Wzorem poprzednich lat, uczestnicy muszą wykazać się wiedzą na temat zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologiczną oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK. Zwycięzca Olimpiady otrzyma indeks na wybrany kierunek studiów na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.Głównym partnerem Olimpiady po raz kolejny została Coca – Cola HBC Polska. Patronat merytoryczny objęło Koło Naukowe Dietetyków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Patronami honorowymi Olimpiady zostali: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Główny Inspektorat Sanitarny, Instytut Żywności i Żywienia, UM w Łodzi, Krajowe Centrum ds. AIDS i Warszawskiego UM.

Olimpiada, mimo charakteru konkursowego, nie jest nastawiona na rywalizację, a na wymianę doświadczeń oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności. Jest ona corocznie  przedsięwzięciem kilkustopniowym i obejmuje następujące etapy: szkolny, rejonowy, okręgowy oraz centralny. Rozpoczyna się w październiku, a kończy w czerwcu. Etap szkolny XXVI edycji odbył się 17 listopada 2017 r. Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Dębnicy rozwiązywali test składający się z 20 pytań. Do etapu rejonowego zgłoszono Dagmarę Grygiel.  
Podczas etapu rejonowego Olimpiady dziewięcioro uczniów rozwiązywało test składający się z 30 pytań. O godzinie 13.00 ogłoszono wyniki. Finaliści miejsc I – III w obu kategoriach oraz pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.  

Kategoria szkoły podstawowe/gimnazja:
I miejsce – Dagmara Grygiel (Szkoła Podstawowa w Dębnicy)
II miejsce – Aleksandra Nowak (Szkoła Podstawowa Nr 6 w Gnieźnie)
III miejsce – Marcelina Kmiecikowska (Szkoła Podstawowa Nr 8 w Gnieźnie)
IV miejsce – Oskar Nowicki (Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gnieźnie)

Kategoria szkoły średnie:
I miejsce – Bartosz Grześkowiak (ZSP Nr 1 w Gnieźnie)
II miejsce – Michał Janiak (I LO w Gnieźnie)
III miejsce – Dominika Grządzielewska  (III LO w Gnieźnie)
IV miejsce – Ewelina Woźniak (ZSP Nr 2 w Gnieźnie)   
V miejsce – Maria Meller (ZSP Nr 3 w Gnieźnie)

Do III etapu – okręgowego awansowali: Dagmara Grygiel z SP w Dębnicy (30 pkt.) oraz Bartosz Grześkowiak z ZSP nr 1 w Gnieźnie (21 pkt.). To oni będą reprezentowali w marcu 2018 r. w Poznaniu powiat gnieźnieński. Oprócz testu wiedzy Komisja etapu okręgowego oceniać będzie także dokumentację z przebiegu akcji prozdrowotnej, którą zaprojektować i przeprowadzić muszą do marca uczestnicy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.