http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rolnik z gminy Czerniejewo wśród najlepszych rolników Wielkopolski!

Wyróżniony Rolnik z gminy Czerniejewo wśród najlepszych rolników Wielkopolski!

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się XVI finałowa edycja konkursu Wielkopolski Rolnik Roku organizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego przy udziale Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Wśród 10 laureatów znalazł się rolnik z gminy Czerniejewo - Igor Szamiłow! Gratulujemy!


Na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego w uroczystej gali wzięło udział 2000 gości, w tym rolnicy i przedstawiciele środowisk wiejskich z całej Wielkopolski oraz parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele instytucji działających w otoczeniu rolnictwa. Na tak doniosłej imprezie nie mogło zabraknąć rolników z powiatu gnieźnieńskiego, którzy liczną grupą zjechali do Poznania.

- Celem konkursu Wielkopolski Rolnik Roku jest promocja najbardziej przedsiębiorczych rolników wielkopolskich. Do konkursu zgłosiło się ponad 50 gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej, ryb, produkcją roślinną czy pszczelarstwem - informuje Wioletta Melcer z Biura Powiatowego Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Gnieźnie.

Gospodarstwa, które otrzymały statuetkę Siewcy, zostały wcześniej odwiedzone i ocenione przez kapitułę konkursu. - Kapituła konkursowa wyróżniła rolników z województwa wielkopolskiego prezentujących wysoki poziom produkcji, stosujących nowoczesne technologie, odznaczających się dobrą i sprawną organizacją oraz racjonalnym wyposażeniem gospodarstw, a także tych którzy odnoszą wysokie efekty ekonomiczne i troszczą się o środowisko naturalne – dodaje W.  Melcer.

Wśród 20 nominowanych gospodarstw znalazły się gospodarstwa z powiatu gnieźnieńskiego byli to: Małgorzata i Mariusz Majerowiczowie z gminy Trzemeszno oraz Igor Szamiłow z gminy Czerniejewo.

Z grupy nominowanych wyłoniono 10 laureatów, którzy otrzymali tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku 2016, statuetkę Siewcy oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. złotych. Wśród szczęśliwej dziesiątki znalazł się Igor Szamiłow z gminy Czerniejewo.

Igor Szamiłow prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 102 ha: fermę norek w Rakowie w gminie Czerniejewo  w powiecie gnieźnieńskim oraz fermę drobiu w Orlinie Dużej w gminie Gizałki w powiecie pleszewskim. Igor Szamiłow pochodzi z Rosji, ale od kilku lat jest obywatelem polskim. Roczna produkcja drobiarska to ponad 1,6 mln brojlerów kurzych. Ferma norek liczy 45 tys. matek i produkuje rocznie 180 tys. młodych. Fermy drobiu oraz futerkowych są systematycznie modernizowane.


Fot. UMWW
Ostatnio zmienianyśroda, 22 marzec 2017 22:31

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.