http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kto został odznaczony podczas dożynek?

Wyróżniony Kto został odznaczony podczas dożynek?

Dożynki Powiatowo-Gminne – o których szeroko informowaliśmy tutaj – to nie tylko okazja do zabawy i obrzędów, ale także możliwość docenienia rolników nie tylko poprzez słowa podziękowań czy innych wiwatów. Wczoraj nad jeziorem Lednickim w Dziekanowicach wręczono także odznaczenia honorowe dla osób szczególnie zasłużonych dla polskiego rolnictwa.


Zanim nastąpiło tradycyjne obtańczenie wieńca dożynkowego oberkiem przez zespół ludowy na scenie tegorocznych uroczystości dożynkowych pojawili się prawdziwi rolnicy, którzy swoją pracą udowodnili niejednokrotnie, że rola jest również ich pasją i zamiłowaniem. Na wniosek starosty gnieźnieńskiego, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nadał siedemnastu rolnikom z naszego obszaru odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa”. Odznaczenia dokonali starosta Beata Tarczyńska i wicestarosta Jerzy Berlik, a także Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

Oto lista osób odznaczonych:
Janusz Labrenc, gm. Łubowo
Roman Bułat, gm. Łubowo
Marian Foltynowicz, gm. Łubowo
Janusz Pietrzak, gm. Łubowo
Jan Wędzikowski, gm. Łubowo
Władysław Pietrzak, gm. Gniezno
Andrzej Frankiewicz, gm. Gniezno
Andrzej Szeszycki, gm. Czerniejewo
Leszek Lisiecki, gm. Czerniejewo
Piotr Słomian, gm. Czerniejewo
Wiesław Talar, gm. Kiszkowo
Kazimierz Barańczak, gm. Kiszkowo
Michał Zdrojewski, gm. Kłecko
Mieczysław Winkler, gm. Mieleszyn
Maria Kierzek, gm. Niechanowo
Eleonora Mądra, gm. Trzemeszno
Henryk Szymański, gm. Witkowo

Osobne wyróżnienia poszczególnym rolnikom z każdego z dziewięciu gmin naszego powiatu przyznała także Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński:
Justyna i Robert Trzosek – gm. Kiszkowo (kat. ogólnorolna)
Ireneusz Czerwiński, gm. Trzemeszno (kat. ogólnorolna)
Lucyna i Paweł Tubaccy, gm. Mieleszyn (kat. hodowla bydła opasowego)
Mirosław Strzyżewski, gm. Kłecko (kat. produkcja roślinna)
Symforian Ignaczak, gm. Gniezno (kat. produkcja roślinna)
Katarzyna i Tomasz Graczyk, gm. Czerniejewo (kat. hodowla bydła opasowego)
Piotr Jaworski, gm. Niechanowo (kat. hodowla bydła mlecznego)
Mirosław Grochowiak, gm. Witkowo (kat. hodowla bydła mlecznego i opasowego)
Krzysztof Skwarek, gm. Łubowo (kat. ogólnorolna)

W tej części dożynek ogłoszono także wyróżnienia Wielkopolskiej Izby Rolniczej, a pamiątkowy Medal z okazji XX-lecia Izb Rolniczych w Polsce otrzymali:
Stanisław Jans – Gaj, gm. Witkowo
Jan Słomka – Kołaczkowo, gm. Witkowo
Janusz Tomczak – Witkowo
Adam Kachniarz – Nidom, gm. Czerniejewo
Stefan Wojtaszek – Gniezno
Stanisław Borkowski, prezes Związku Spółek Wodnych
Jan Wawrzyniak – Niechanowo
Roman Prusinowski, Karsewo, gm. Niechanowo

Ponadto srebrny medal Labor Omnia Vincit za krzewienie idei pracy organicznej, przyznawanego przez Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu wójtowi Andrzejowi Łozowskiemu wręczył dobrze znany w gminie Łubowo – Tadeusz Panowicz, dziennikarz, kronikarz, badacz historii oraz kolekcjoner rekwizytów historycznych z Lednogóry.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 05 wrzesień 2016 13:20

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.