http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Młody mechanik na medal!

Wyróżniony Młody mechanik na medal!

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego wręczono wyróżnienie uczniowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie za wybitne osiągnięcia w nauce zawodu.  Przemysław Chudzyński odebrał z rąk starosty Beaty Tarczyńskiej wyróżnienie i nagrodę w wysokości 1.000 zł oraz życzenia dalszych sukcesów w trwających z jego udziałem konkursach.


Przemysław Chudzyński ma 20 lat i pochodzi z miejscowości Rzym pod Rogowem. Przez dwa lata pod rząd zajmował on pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie pn. „Mechanik ma medal”. Jego osiągnięcie zostało dostrzeżone przez wicestarostę Jerzego Berlika, który wystąpił o przyznanie młodemu mechanikowi wyróżnienia. - Mechanizacja rolnictwa to takie moje zamiłowanie praktycznie od dziecka. Pochodzę z gospodarstwa, tata zabierał mnie na wystawy oraz targi rolnicze, które bardzo mi się podobały, wtedy chyba postanowiłem sobie pójść w tym kierunku – mówi tuż po odebraniu nagrody.

- Potem zacząłem kleić modele maszyn rolniczych. Nadeszły wreszcie lata, kiedy mogłem samemu już zrobić coś przy maszynach rolniczych. Postanowiłem, że wybiorę taki kierunek, który lubię i tak znalazłem się w klasie o kierunku mechanizacja rolnictwa. Lepiej, żeby się nie nudzić w szkole, tylko robić to, co się lubi i pogłębiać swoją wiedzę na ten temat – komentuje P. Chudzyński.

Młody talent mechanizacji rolnictwa zajął także trzecie miejsce w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku „mechanizacja rolnictwa” w Olsztynie w czerwcu 2015 roku. - W tym roku byłem drugi w eliminacjach okręgowych. W czerwcu startuję w finale, czyli w etapie krajowym. Zobaczymy, jak to będzie tym razem – dodaje w uzupełnieniu.

Korzystając z okazji, zapytaliśmy się o jego stopień zaawansowania zawodowego, dociekając, czy potrafi naprawić ciągnik, samochód. - Ciągnik w zależności od stopnia skomplikowania, ale raczej tak. Samochód to może jeszcze tak z elektroniką nie za bardzo, bo nie mam przyrządów do tego potrzebnych, ale sprawy mechaniczne raczej tak – odpowiada.

Jakie plany na przyszłość? - Studia. To będzie Politechnika. Kierunek: budowa i mechanika maszyn. Później zobaczymy, bo będę chciał powiązać to właśnie z tą szkoła, ale konkretnie chyba jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić. Może jakiś serwis naprawy? Na pewno będzie to coś związane z maszynami. Marzyć można, ale najpierw trzeba zdobyć doświadczenie – podsumowuje P. Chudzyński.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.