http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

25 października o godz. 18.00 - W obiektywie przyrodnika

Zapraszamy na wernisaż wystawy „W obiektywie przyrodnika” na której zaprezentowane zostaną fotografie Przemka Degórskiego. Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu zdjęć, które są efektem przyrodniczej pasji artysty.  Wernisaż odbędzie się w piątek, 25 października o godz. 18.00 w „Czytelni na Piętrze” I LO.


Wystawa ukazuje przyrodę Ziemi Gnieźnieńskiej podglądaną o różnych porach roku. Pozornie zwyczajne miejsca, zwierzęta, rośliny, mogą stać się fascynujące i tajemnicze. Autor zdjęć ma swoje ukochane przestrzenie, do których wielokrotnie wraca, by zatrzymać ich urok w rozmaitych okolicznościach.
 
Przemek Degórski
Z wykształcenia biolog i chemik. Fascynacja fotografią pojawiła się w latach licealnych, od tego czasu rzadko rozstaje się z aparatem. Po ukończeniu studiów, pracował w Zakładzie Zoologii Ogólnej Wydziału Biologii UAM, zajmując się m.in. ciemnią fotograficzną, w której wykonywał i wywoływał zdjęcia do publikacji naukowych. Członek Gnieźnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego i Związku Polskich Fotografów Przyrody (Okręg Wielkopolski).
Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych grup wiekowych, bierze udział w licznych projektach artystycznych.
 Laureat konkursów fotograficznych. m.in.: „Zdjęcie Roku OW ZPFP 2002 – III miejsce”, „Reportaż z wakacji” w 2002 - wyróżnienie, „Zima w powiecie gnieźnieńskim" w 2011 – I miejsce, „Tajemnicze zakątki gminy Łubowo” w 2012 – I miejsce, „Zakrzewo 2012” – I miejsce, „Fotograf Roku OW ZPFP 2016” w kategorii: rośliny, grzyby, porosty – II miejsce, „Fotograf Roku OW ZPFP 2017” w kategorii: impresje – I miejsce oraz w kategorii: kompozycja
i forma – II miejsce.
Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.