http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

Rozmawiali o gospodarce wodnej powiatu

Wyróżniony Rozmawiali o gospodarce wodnej powiatu

Gospodarka wodna oraz zasady udzielania spółkom wodnym dotacji z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego to główne tematy spotkania, zorganizowanego w czwartek, 18 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.


Poza procedurą udzielania dotacji celowej dla spółek wodnych, omówiono również szczegółowo między innymi obowiązujące zasady grodzenia nieruchomości sąsiadujących z rowami melioracyjnymi. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Nadzorów Wodnych, Powiatowego Nadzoru Budowlanego, gmin powiatu, a także pracownicy wydziałów Architektury i Budownictwa oraz Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.  

Na terenie powiatu gnieźnieńskiego działa trzynaście spółek wodnych, konserwujących rowy melioracyjne o łącznej długości  ponad 1,1 tys. km. Dotacje udzielone w tym zakresie przez Powiat Gnieźnieński umożliwiły wykonanie konserwacji 350 rowów melioracyjnych, na długości 420 km. W 2019 roku Powiat przeznaczył na dotacje dla spółek wodnych kwotę 200 tys. zł.

1 komentarz

  • Szczepan
    Szczepan sobota, 20, kwiecień 2019 08:06 Link do komentarza Raportuj

    Żyję ponad 70 lat i mogę zgodnie z prawdą powiedzieć, że współczesna gospodarka wodna polega na szybkim pozbyciu się wody, kiedy ona jest i lamentacji, kiedy już się to uda. O sprawach tych pisałem tutaj wielokrotnie, ale "gospodarkę" mamy wciąż taką samą chociaż wszyscy mówią o tym, że grozi nam totalne wyschnięcie! Paranoja?
    Szczepan Kropaczewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.