http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Leśniewo - magiczne miejsce gdzie można uspokoić duszę i ciało

Zbliża się kolejny ciepły, majowy weekend, a za dwa tygodnie kolejny długi weekend… Mimo panującej pandemii koronawirusa, możemy już wychodzić z domów i spacerować na przykład po licznych parkach w powiecie gnieźnieńskim. My dzisiaj zapraszamy do unikatowego i mało znanego parku w Leśniewie w gminie Łubowo.

Uwaga na przejeździe kolejowym! Czasowe zamknięcie posterunku ruchu Gniezno Winiary!

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Poznaniu, w związku z panującą epidemią koronowirusa, znacznymi ograniczeniami w kursowaniu pociągów oraz potrzebą zmniejszenia przemieszczania się pracowników do i z miejsca pracy, informuje o czasowym zamknięciu w dniach od 17 kwietnia 2020, od godz. 7.00 do 24 kwietnia 2020, do godz. 7.00 (przez siedem dni) dla potrzeb techniczno-ruchowych posterunku ruchu Gniezno Winiary położonego na linii nr 281 Oleśnica – Chojnice i linii 377 Gniezno Winiary – Sława Wielkopolska.

Etykiety

Maseczki w gminie Kłecko

Covid 19 nadal jest niebezpieczny i nie zapowiada się aby ta sytuacja w najbliższych tygodniach uległa zmianie. Wsłuchując się w głos specjalistów oraz osób mających dostęp do dużo większej wiedzy w tym zakresie już dzisiaj wiemy, że wirus będzie dla nas poważnym zagrożeniem na pewno jeszcze przez kilka tygodni. Dlatego też uważam, że działania, które teraz są podejmowane na różnych płaszczyznach nie mogą mieć znamion incydentalnych i spontanicznych muszą być nakreślone pewna logiką i spójnością działania.

Etykiety

Gmina Kłecko wyposaży mieszkańców gminy w bezpłatne maseczki

Już od dłuższego czasu z niepokojem obserwujemy rosnące w całej Polsce statystyki zakażeń wirusem Convid 19. Od marca Burmistrz Gminy Kłecko wspólnie z pracownikami: gminy, jednostek organizacyjnych oraz lokalnych służb mundurowych podejmuje szereg działań mających na celu minimalizowanie skutków rozprzestrzeniania się koronowirusa.

Etykiety

Kłecko: „Zakupy dla Seniora”

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłecku uruchamia usługę „Zakupy dla Seniora” adresowaną do mieszkańców gminy Kłecko, w wieku powyżej 60 roku życia, którzy zamieszkują samotnie lub z drugą osobą w podeszłym wieku lub z niepełnosprawnością, a w związku ze stanem epidemicznym nie powinni opuszczać domu.

Etykiety

Jak zapobiegać zakażeniu?

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie przekazuje - że ze względu na wzmożoną akcję informacyjną związaną z koronawirus oraz w ramach działań profilaktycznych - niezbędne informacje, które otrzymało od Ministerstwa Zdrowia, o których powinniśmy obecnie pamiętać. Nie tylko w kontekście nas samych, ale przede wszystkim naszych bliskich. Szczegóły na infografice.

Azbest na celowniku powiatu gnieźnieńskiego

Powiat Gnieźnieński kontynuuje coroczną akcję likwidacji azbestu. Dofinansowanie dla mieszkańców powiatu wynosi 100% i dotyczy rozbiórki (demontażu) azbestu z dachu budynku i/lub unieszkodliwiania wytworzonych odpadów, czyli w praktyce ich wywiezienia na składowisko.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS