http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„A to Polska właśnie”

Wyróżniony „A to Polska właśnie”

W Centrum Kultury „Scena to dziwna” odbyła się kolejna, bo już dziewiąta Wieczornica Patriotyczna pt. „A to Polska właśnie” zorganizowana przez Katolicką Szkołę Podstawową „Stowarzyszenie Rodzice Dzieciom”. Podczas tego wydarzenia wszyscy licznie zebrani goście wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, a także podziwiali występy poetyckie oraz taneczne wszystkich uczniów szkoły.


Wieczornica Patriotyczna wpisana jest już w kalendarz imprez cyklicznych, które co roku przypominają jak ważna jest nasza Ojczyzna, a także zaszczepiają ducha patriotycznego wśród uczniów już od najmłodszych lat. Jak zaznacza Alina Spiżewska, współorganizatorka wczorajszego wydarzenia, ważne jest wychowywanie dzieci i młodzieży w duchu narodowym.

- Patron naszej szkoły, czyli Kardynał Stefan Wyszyński mówił o Polsce, że kochał ją bardziej niż własne serce. My z kolei wydobywamy te wszystkie perełki, może dla niektórych zapomniane, a dla innych nieznane dotąd teksty będące wyrazem naszej tożsamości narodowej – zaznacza A. Spiżewska, po czym dodaje: - Bóg, Honor, Ojczyzna to dla naszej placówki najistotniejsze wartości. Dlatego też tak często kultywujemy właśnie tę naszą tradycję narodową.

Warto podkreślić, że podczas tegorocznej Wieczornicy Patriotycznej wszyscy zebrani goście oraz występujące dzieci i młodzież mogli wspólnie śpiewać te najważniejsze pieśni patriotyczne. Była to niepowtarzalna okazja do wspólnie spędzanego czasu oraz możliwość do umacniania swojej tożsamości narodowej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.