http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Skarby i tajemnice Pojezierza Gnieźnieńskiego”

Wyróżniony „Skarby i tajemnice Pojezierza Gnieźnieńskiego”

Ileż niezbadanych miejsce znajduje się na Pojezierzu Gnieźnieńskim, ile skarbów skrywa ziemia w naszym regionie, ile nieopisanych tajemnic możemy usłyszeć od naszych babć i dziadków lub znaleźć w starych kronikach? Jakie ciekawe historie skrywają wsie i miasteczka w naszej okolicy? O tym wszystkim, jak również o wielu innych historiach z przeszłości, będziemy opowiadać w cyklu reportaży filmowych pt. „Skarby i tajemnice Pojezierza Gnieźnieńskiego”! Będą to opowieści o miejscach w większości nieznanych. Ruszamy pod koniec czerwca!


Na każdym kroku stykamy się z historią. Prawie codziennie słyszymy o niewyjaśnionych tajemnicach czy różnego rodzaju skarbach. Często wraz z ludźmi odchodzą one w niepamięć... Warto więc zrobić wszystko co w naszej mocy, by ratować te często bezcenne skarby i tajemnice naszej „małej Ojczyzny”. Dlatego na naszym portalu będziemy emitować reportaże z cyklu „Skarby i tajemnice Pojezierza Gnieźnieńskiego”. Chcemy zaproponować naszym Czytelnikom-Widzom wspólne odkrywanie tych zapomnianych, ale i zupełnie nieznanych skarbów i tajemnic związanych z historią ziem leżących na Pojezierzu Gnieźnieńskim.
    
Naszą propozycję kierujemy do wszystkich, zarówno tych młodych ludzi, których pasjonuje odkrywanie historii, jak i tych nieco już starszych, którzy może będą chcieli się z nami podzielić swoimi odkryciami, swoimi spostrzeżeniami na tematy znane i mniej znane, swoimi informacjami na temat miejsce skrywających tajemnice, a może i skarby... Będziemy pokazywać i opowiadać o miejscach znanych – ale wokół których pojawiają się ciągle nowe hipotezy, ale też o miejscach  zupełnie nieznanych – o których gdzieś tam wspominają nasze babcie i dziadkowie.

Dlatego pragniemy zaprosić naszych Czytelników-Widzów do przeżycia pasjonującej i niepowtarzalnej przygody związanej z historią, także tą ocierającą się o nasze rodziny i domy. Chcemy wspólnie odkrywać skarby spowite siecią pajęczyn i tajemnice ukryte pod pokładami kurzu.

Narratorem programów będzie Karol Soberski, eksplorator, regionalista, od 12 lat zajmujący się poszukiwaniami i utrwalaniem niezwykłych historii związanych z naszym regionem, a od 10 lat organizujący zwiedzania najciekawszych miejsc w powiecie gnieźnieńskim i żnińskim. W sumie zorganizował już ponad 60 takich wypraw, które cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów i mieszkańców regionu. Muzykę do tego cyklu reportaży napisał znany gnieźnieński kompozytor Maciej Braciszewski.
    
Zachęcamy naszych Czytelników-Widzów do nadsyłania nam na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tematów związanych z zapomnianymi oraz zupełnie nieznanymi skarbami i tajemnicami Pojezierza Gnieźnieńskiego.

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.