http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Działania pani poseł nie mają żadnych podstaw merytorycznych”

Wyróżniony „Działania pani poseł nie mają żadnych podstaw merytorycznych”

Dziś jeszcze nie wiadomo, czy prokuratura będzie prowadziła jakiekolwiek postępowanie w sprawie zawiadomienia, które złożyła wczoraj poseł Paulina Hennig-Kloska. Przypomnijmy, że gnieźnieńska parlamentarzystka złożyła doniesienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez dyrekcję tegoż szpitala. Wśród zarzutów wymieniła stale rosnące straty finansowe na podstawowej jego działalności, co jej zdaniem jest działaniem na szkodę interesu publicznego.


Sprawę postanowił skomentować dla nas Krzysztof Bestwina, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, któremu bezpośrednio są stawiane zarzuty w tej sprawie i który twierdzi, że w ostatnich tygodniach próbował szczegółowo wytłumaczyć, na czym polega sprawa wzrostu kosztów funkcjonowania, co jednak się nie udało. – W przeddzień wyborów samorządowych, pani poseł Hennig-Kloska walczy o pozycję swojego ugrupowania i za wszelką cenę stara się zdyskredytować nasze sukcesy, chcąc wykorzystać do tego prokuraturę – uważa Krzysztof Bestwina, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie.

W jego ocenia cała sprawa wygląda zupełnie inaczej. – Ten szpital od czterech lat rozwija się pod względem medycznym i inwestycyjnym oraz odbudowuje i umacnia swoją pozycję jako szpital ponadpowiatowy, który należy się mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego i dlatego działania pani poseł nie mają żadnych podstaw merytorycznych – dodaje dyrektor.

– Składanie niezgodnych z prawdą zawiadomień do prokuratury może skutkować poniesieniem odpowiedzialności karnej. Mam nadzieję, że wówczas pani poseł nie będzie korzystała z immunitetu poselskiego – komentuje K. Bestwina.

7 komentarzy

 • Paulina Hennig-Kloska
  Paulina Hennig-Kloska poniedziałek, 15, październik 2018 00:11 Link do komentarza Raportuj

  Kontrola i reagowanie na nieprawidłowości i nadużycia to mój obowiązek jako posłanki ziemi gnieźnieńskiej i tego oczekują ode mnie wyborcy. Jeśli widzę że coś co kosztowało nas 85 tys zł nagle kosztuje w niektórych miesiącach nawet 240 tys a spada liczba świadczeń, operacji i przyjęć to widzę, że coś jest nie tak i musze reagować. Pan Bestwina musi się wytłumaczyć - to jego obowiązek bo pracuje za publiczne pieniądze.

  I proszę mnie nie straszyć Panie Dyrektorze, na każde słowo w zawiadomieniu mam dokumenty i jestem w stanie każde słowo udowodnić. Kwestii wątpliwych jest juz duzo więcej, pojawiają się każdego dnia nowe.

 • Papusza
  Papusza niedziela, 14, październik 2018 12:59 Link do komentarza Raportuj

  Lubię takich gości jak ten fscet co tu piszczy głupoty. Instytucja co ma sprawdzić sprawę jescze nic nie zrobiła a on już wie. Już ma wyrok w swojej sprawie. Wszyscy widzimy jako pacjenci jak ten szpital ledwo dyszy a on nam wmawia głupoty. Jasno widać że szpital źle działa.

 • 1234
  1234 niedziela, 14, październik 2018 10:45 Link do komentarza Raportuj

  Czyli już wiemy , kto to jest Stefan.

 • Anka
  Anka piątek, 12, październik 2018 23:52 Link do komentarza Raportuj

  Jak sie przejrzy dokumenty i audyty to od razu widać ze cos jest nie tak. Co ma bestwina mowić? Klepie to co każdy by klepał na jego miejscu.

 • Pacjent
  Pacjent piątek, 12, październik 2018 21:45 Link do komentarza Raportuj

  Przecież ten pan niczego nie powiedział. Czy on wie o co w ogóle chodzi w tej sprawie? Mam wrażenie z tego co tu napisano że nie kuma niczego?

 • Dezorientacja
  Dezorientacja piątek, 12, październik 2018 17:55 Link do komentarza Raportuj

  A co to jest szpital ponadpowiatowy? Bo pierwsze słyszę. To że przyszedł 1 chirurg z większego ośrodka?

 • Stefan
  Stefan piątek, 12, październik 2018 12:37 Link do komentarza Raportuj

  Trza robić swoje i nie zawracać sobie głowy tą panią.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.