http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Oczka wodne wygrały

Wyróżniony Oczka wodne wygrały

Dziś poznaliśmy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim dla miasta Gniezna. Dwa projekty zostaną ostatecznie skierowane do realizacji w 2018 roku. Oba dotyczą oczek wodnych - na osiedlu Kazimierza Wielkiego oraz przy ulicy Czeremchowej.


Największe powodzenie wśród głosujących miał projekt na zagospodarowanie terenu wokół oczka wodnego na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Tam powstanie nowa strefa aktywnego wypoczynku za 330 tysięcy złotych. - Zyskał on ponad 30 proc. głosów. To najwyżej punktowany jak do tej pory projekt. Ma wspaniałą koncepcję, bo zakłada oczyszczenie stawku i uporządkowanie linii brzegowej i stworzenie małej architektury, takiej jak: ławki, stojaki do rowerów i kosze na śmieci - mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna. - Ten pomysł zakłada także pewne fragmenty tworzenia możliwości zabawy dla dzieci. Są to planszowe gry na ścieżkach asfaltowych i pionowe elementy infrastruktury edukacyjnej dla najmłodszych. Myślę, że wykonanie tego zadania w roku przyszłym będzie naprawdę ubogacało całe osiedle Kazimierza Wielkiego - zapowiada.

Jako drugi pomysł w 2018 roku ma być realizowana rewitalizacja tereny wokół innego oczka wodnego, przy ulicy Czeremchowej. - Wartość całkowita tego projektu była 500 tysięcy złotych, nam zostało 170 tysięcy i za taką kwotę zrealizujemy etap pierwszy inwestycji. To nam wystarczy na to, aby uporządkować linię brzegową oraz oczyszczenie stawku i przygotowanie kompletnej dokumentacji pod dalszą część inwestycji - informuje T. Budasz, który komentuje też brak możliwości zrealizowania projektu, który zajął drugie miejsce. - No tak. Park linowy rzeczywiście uplasował się na drugim miejscu, ale niestety wartość całkowita tego projektu, to było 400 tys. złotych. Parku linowego nie można realizować etapowo, bo nie ma takich możliwości z technicznego punktu widzenia i w związku z tym, nie jesteśmy w stanie go realizować. To dlatego zdecydowaliśmy się realizować ten trzeci projekt, ale chciałem zaznaczyć, że on przegrał z parkiem linowym tylko różnicą 27 głosów - dodaje prezydent.

Sprawdzamy jeszcze dane statystyczne, z których wynika, że tym razem kobiety głosowały dużo częściej niż mężczyźni. - Najstarszą osobą, która oddała swój głos była 99-letnia kobieta, a w sumie panie oddały 3590 ważnych kart, a panowie 2413 ważnych kart. Głosowano przede wszystkim przy pomocy tych kart tradycyjnych, które były wrzucane do urn, ale głosowano też przez internet i w ten sposób oddano ok. 1200 głosów. Mamy jeszcze dany dotyczące aktywności poszczególnych grup wiekowych i z tego wynika, że najwięcej osób głosowało w przedziale wiekowym 30-40, a najmniej wśród najmłodszych, czyli w przedziale 18-24 - dopowiada Anna Dzionek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

Ostateczne wyniki:
- Budowa chodnika przy ulicy Żwirki i Wigury od strony Szkoły Podstawowej nr 6 aż do stacji benzynowej – 373 głosy
- Budowa bezpiecznego i funkcjonalnego placu zabaw na osiedlu Skiereszewo, który ma być czynny w każdy dzień tygodnia – 590 głosów
- Przebudowa placu zabaw przy ulicy Czarnieckiego i dobudowanie na nim siłowni dla seniorów – 661 głosów
- Uruchomienie instytucji tzw. „Złotej Rączki”; wykonywanie drobnych napraw na rzecz osób starszych – 595 głosów
- Zagospodarowanie strefy zabaw i wypoczynku wokół stawku na osiedlu Kazimierza Wielkiego – 2950 głosów
- Rewitalizacja oczka wodnego na osiedlu Pustachowa, ok. ulic Czeremchowej i Jesionowej, strefa rekreacji i wypoczynku – 1092 głosy
- Budowa chodnika przy ulicy Ludwiczaka, na wysokości od ulicy Prostej do ulicy Jaśminowej – 474 głosy
- Budowa parku linowego ok. jeziora Winiary, przy ulicy Cichej – 1119 głosów
- Interaktywne Muzeum Gniezna 2018 – 770 głosów
- Budowa skateparku na osiedlu Kawiary – 617 głosów

1 komentarz

  • zawiedziony
    zawiedziony czwartek, 30, listopad 2017 14:48 Link do komentarza Raportuj

    "Głosowano przede wszystkim przy pomocy tych kart tradycyjnych, które były wrzucane do urn..." a także kart podsuniętych i z góry skreślonych na "zwycięski" projekt przez organizatorów BO... Panie Autorze.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.