http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Posłanka Nowoczesnej chce handlu w niedzielę

Wyróżniony Posłanka Nowoczesnej chce handlu w niedzielę

Zdaniem posłanki Nowoczesnej Pauliny Hennig-Kloski na zakazie handlu w niedzielę stracą najmniejsi a nie giganci. – Stracą mali i średni polscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoje punkty w galeriach handlowych. Ich niedzielne przychody stanowią aż 30 proc. utargu tygodnia, a dla porównania duże sieci spożywcze w niedzielę generują 10 proc. obrotu – stwierdziła podczas konferencji prasowej Paulina Hennig-Kloska, posłanka Nowoczesnej.


Posłanka jest przeświadczona, że kompromis zaproponowany przez rząd aby zakaz obowiązywał w co drugą niedzielę w miesiącu nikogo nie usatysfakcjonuje. Związki zawodowe chcą całkowitego zakazu, zwolennicy wolnego handlu nie chcą żadnych zakazów. - Przede wszystkim uderzy to w tych, którzy pracują w niedzielę by podreperować swój budżet. Niedawno przyszła do mojego biura matka samotnie wychowująca dziecko, która dzięki pracy w niedzielę dorabiała dodatkowe 600 zł. Dla niej zakaz handlu w niedzielę to dramat. Najpierw nie przyznano jej 500 Plus, teraz, rząd zabiera jej możliwość zarobienia potrzebnych jej niemałych pieniędzy. Ponadto zakaz handlu w niedziele pozbawia możliwości pracy studentów – argumentuje posłanka Hennig-Kloska.

Przypomnijmy, że związkowcy z „Solidarności” zebrali niemal pół miliona podpisów pod projektem ustawy ograniczającej handel w każdą niedzielę. Projekt trafił do sejmu, prace jednak utknęły w martwym punkcie na długo. Rząd zaproponował jednak, żeby od początku 2018 r. wolna od handlu była co druga niedziela. Z zakazu handlu będę wyłączone: stacje benzynowe, piekarnie, apteki i kwiaciarnie. Inne sklepy, by mogły handlować w niedzielę, będą musiał być prowadzone na zasadzie przedsiębiorstwa jednoosobowego.

Nowoczesna pragnie zebrać podobną liczbę podpisów w ramach akcji „Kupuję kiedy chcę”. Również w Gnieźnie pracownicy biura Nowoczesnej będę zbierać podpisy już w najbliższą niedzielę w centrum Gniezna.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.