http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wielomilionowy sukces gminy Łubowo!

Wyróżniony Wielomilionowy sukces gminy Łubowo!

Gmina Łubowo może świętować kolejny sukces! Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął właśnie uchwałę w sprawie dofinansowania projektu pt. „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Łubowo przeznaczonych do włączenia do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” – Podstrefa Łubowo” złożonemu przez Gminę Łubowo. Kwota o której mowa to 17 milionów złotych!


O strefie ekonomicznej w Fałkowie na naszych łamach informowaliśmy już wielokrotnie. Dzisiaj możemy przekazać najważniejszą informację: Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę o dofinansowania projektu złożonego przez Gminę Łubowo pt.„Uzbrojenie terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Łubowo przeznaczonych do włączenia do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” – Podstrefa Łubowo”. Wysokość dofinansowania to kwota 17 milionów złotych!

W oficjalnej informacji z Urzędu Marszałkowskiego czytamy: Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie: wyboru wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu Nr RPWP.01.03.03-IZ-00-30-002/16 dla Obszarów Strategicznej Interwencji w zakresie Działania 1.3„Wsparcie przedsiębiorczości i infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego", Poddziałania 1.3.3 „Infrastruktura na rzecz rozwoju gospodarczego”w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania projektowi o nr RPWP.01.03.03-30-0003/16 pt.: „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Łubowo przeznaczonych do włączenia do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” – Podstrefa Łubowo” złożonemu przez Gminę Łubowo.

Zadowolenia z tego sukcesu i z takiej decyzji nie kryje wójt gminy Łubowo, Andrzej  Łozowski. - To była decyzja której oczekiwaliśmy, bo nasz projekt był bardzo dobrze przygotowany. Nasz wniosek aplikacyjny na kwotę 17 milionów złotych dotyczył uzbrojenie całej tej strefy. Teraz przed nami przygotowania do procedury przetargowej. Roboty powinny ruszyć wiosną tego roku. Są już pierwsze firmy polskie, jak i zagraniczne, które chcą się tam zlokalizować – mówi A. Łozowski.

Jak poinformował nas wójt A. Łozowski, dokumentacja związana z Podstrefą Łubowo Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przeszła już także pierwszą pozytywną ocenę na szczeblu ministerialnym, gdzie sprawę pilotuje poseł Zbigniew Dolata. - Każdy taki wniosek musi bowiem przejść odpowiednie procedury – zaznacza A. Łozowski.

Wójt A. Łozowski przyznaje, że w gminie Łubowo jest bardzo dużo terenów inwestycyjnych, bo zwykłych stref inwestycyjnych jest około 400 hektarów. Strefa w Fałkowie jest taką „inwestycyjną perłą w koronie” gminy Łubowo. - W tym kierunku szliśmy już w latach 90-tych i wówczas mieliśmy taką perspektywę, by przygotować tereny w naszej gminie pod przyszłe inwestycje. Każdy wójt czy burmistrz obejmując urząd, powinien mieć bowiem perspektywę długoletnią na politykę i rozwój gminy, i myślę, że w tej chwili zaczynamy odcinać kupony od tej działalności – podkreśla wójt.

Łącznie na tę podstrefę są przeznaczone 123 hektary, z tym że w pierwszym etapie Gmina będzie zbroić 36 hektarów. - Wiadomo, że musi być początek, żeby to zagospodarować, a potem w miarę potrzeby dokładać kolejne hektary. Gdyby tych hektarów zabrakło, to w grę wchodzi jeszcze 200 hektarów leżących po sąsiedzku. Myślę, że uda nam się to wszystko zrealizować, bo walczyliśmy o to od 1998 roku, utrzymaliśmy te grunty właścicielsko i dzięki temu, możemy taki projekt realizować – nie kryje dumy A. Łozowski.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pogratulować wielkiego sukcesu włodarzom gminy Łubowo i czekać na pierwsze firmy, które zainwestują w strefie. A to może się wydarzyć już wkrótce.

7 komentarzy

 • EGON
  EGON środa, 01, luty 2017 19:10 Link do komentarza Raportuj

  HA AAAAA !!!!!!!
  A Pamiętacie jak kilka lat temu powiedziałem ;
  " jak będziesz kiedyś na wczasach - spytają się skąd jesteś ????
  ty powiesz z Gniezna - spytają się gdzie to jest - a Ty odpowiesz
  - GNIEZNO LEŻY KOŁO ŁUBOWA-
  BRAWO PANIE ANDRZEJU - pozdrawiam Eugeniusz Klatt

 • brawa dla wójta
  brawa dla wójta poniedziałek, 30, styczeń 2017 07:22 Link do komentarza Raportuj

  Brawo Łubowo ! Inwestycje ekonomicznie są na pierwszym miejscu. Mieszkańcy mają się bogacić, jak oni będą mieli pieniądze to wszystko się nakręci ! Jeszcze trochę i dorównacie najbogatszym gminom wielkopolski a Gniezno będziecie pożyczać od Was pieniądze na te "imprezy" na Rynku. A ten co tu wypisuje o terenach i klerze to niech się obudzi jak jemu obiecywał , który idąc do kampanii wyborczej powinien był wiedzieć co mówi a mówił że będzie :
  • rozwój terenów przemysłowych w oparciu o współprace z gminami ościennymi – porozumienie w celu utworzenia Gnieźnieńskiej Strefy Gospodarczej;
  • nowe możliwości rozwojowe: porozumienie z gminą Gniezno, a w dłuższej perspektywie zgodne połączenie miasta i gminy, w celu pozyskania terenów inwestycyjnych;
  • podniesienie rangi Gniezna; utworzenie Sądu Gospodarczego i przywrócenie Ośrodka Egzaminacyjnego Kierowców;
  • wykorzystanie potencjału drogowego drogi S-5 w celu utworzenia nowoczesnych centrów logistycznych;
  • porozumienie z władzami Wrześni w celu przygotowania kadr, szkolenia zawodowego, organizacji transportu i lokalizacji kooperantów pod inwestycje Volkswagena;
  • współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami, inwestorami i przedstawicielami szkół wyższych; powołanie Gnieźnieńskiej Rady Biznesu i Nauki;
  • rozwój spółek komunalnych; dokończenie inwestycji: zakładu utylizacji odpadów (URBIS) i oczyszczalni ścieków (PWiK), zakup nowych autobusów wraz z modernizacją zajezdni autobusowej (MPK);
  • aktualizacja i opracowywanie nowych planów zagospodarowania przestrzennego; sklepy wielkopowierzchniowe na obrzeżach;
  • obniżenie opłaty za wywóz śmieci dla osób segregujących odpady;
  • wykorzystanie pracy skazanych w celu uporządkowania i utrzymania czystości miasta.

 • kaja
  kaja środa, 25, styczeń 2017 10:24 Link do komentarza Raportuj

  W Gnieźnie większość terenu kleru i co tu więcej pisać ;(

 • Małgorzata
  Małgorzata wtorek, 24, styczeń 2017 16:29 Link do komentarza Raportuj

  Taka jest rola gospodarza miasta czy wioski - rozwój! Nowe miejsca pracy, nowe podatki, dostatnie życie. Brawo Panie Wójcie!

 • Z fyrtla
  Z fyrtla wtorek, 24, styczeń 2017 16:11 Link do komentarza Raportuj

  TYLKO ŻAŁOWAĆ, ŻE PAN ŁOZOWSKI NIE JEST PREZYDENTEM LUB STAROSTĄ GNIEŹNIEŃSKIM, BO COŚ BY SIĘ W NASZYM GRAJDOŁKU DZIAŁO.

 • Andrzej Nowak
  Andrzej Nowak wtorek, 24, styczeń 2017 16:10 Link do komentarza Raportuj

  A Gniezno śpi... wstyd... dobrze, że w Gnieźnie chociaż woda w kranie płynie...

 • Obserwator
  Obserwator wtorek, 24, styczeń 2017 16:04 Link do komentarza Raportuj

  Brawo Panie Wójcie! Tak trzymać!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.