http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dariusz Pilak - dyrektorem MOK-u, Piotr Stasiak - prezesem MPK, a Dariusz Zamiar - prezesem PEC-u!

Po wielu tygodniach oczekiwania poznaliśmy szefów trzech ważnych dla miasta instytucji! Niektóre z tych nominacji mogą być zaskoczeniem dla Czytelników, inne były spodziewane. Na konferencji prasowej prezydent Tomasz Budasz przedstawił dwóch nowych prezesów miejskich spółek: PEC i MPK oraz dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.


Zgodnie z przewidywaniami dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury został Dariusz Pilak, były starosta gnieźnieński – teolog z wykształcenia. Poznaliśmy też nowych prezesów spółek komunalnych: MPK i PEC. Stanowisko prezesa MPK zwolniło się po objęciu urzędu prezydenta przez poprzedniego prezesa Tomasza Budasza, natomiast poprzedni prezes PEC-u – Jarosław Grobelny - został powołany na zastępcę prezydenta. Prezesów spółek komunalnych typowały ich rady nadzorcze: Piotr Stasiak został prezesem MPK, funkcję przejmie w lipcu, a nowy prezes PEC czyli Dariusz Zamiar w sierpniu obejmie stanowisko.

- Jeśli chodzi o spółki to prezesów powołują rady nadzorcze, nie ukrywam, że po rozmowach zarówno w MPK, jak i w PEC-u rady nadzorcze rekomendowały mi kandydatów. W przypadku PEC-u pana Dariusza Zamiara. Osiągnął on największą ilość punktów podczas aplikowania o stanowisko. Pan Dariusz Zamiar ma ogromne doświadczenie, ponad 15 lat zarządzał przedsiębiorstwami ostatnio ponad 300 osobowym. Natomiast przedsiębiorstwo najbliższe mojemu sercu czyli MPK, tutaj 6 osób aplikowało do rozmowy kwalifikacyjnej doszły 3 osoby. Nie ukrywam, że uważam, że to jest dobry wybór pana prezesa Piotra Stasiaka dotychczasowego prezesa również firmy komunikacyjnej z Rokietnicy – powiedział nam Tomasz Budasz prezydent Gniezna.

PEC...
Nowy prezes PEC Dariusz Zamiar studiował na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz na Politechnice Poznańskiej na Wydziale Elektrycznym. Przez wiele lat był prezesem zarządu firmy Sklejka Orzechowo, tutaj też był zarządcą przedsiębiorstwa Orzechowskie Zakłady Przemysłu Sklejek w Orzechowie. Ma także wieloletnie doświadczenie w działalności gospodarczej w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami i projektowania oraz wdrażania systemów zarządzania przedsiębiorstwami. Miejmy jednak nadzieję, że dla gnieźnieńskiego PEC nie będzie znamienne, iż Dariusz Zamiar ma w swoim doświadczeniu również funkcję likwidatora między innymi Spółki akcyjnej TONSIL we Wrześni.

Sam nowo wybrany prezes jest bardzo dobrego zdania o gnieźnieńskim PEC i nie zapowiada rewolucyjnych zmian. - Cieszę się, że zostałem wybrany na stanowisko prezesa gnieźnieńskiego PEC-u, jeśli jednak pyta pan czy będą zmiany, muszę powiedzieć, że to jest spółka, która do tej pory była super zarządzana, nie tylko przez obecnego zastępcę prezydenta pana Jarosława Grobelnego, ale również poprzez poprzednie zarządy. Jestem przekonany, że utrzymamy tę linię prowadzenia przedsiębiorstwa. Jeśli zmiany będą to chcielibyśmy by nie były odczuwalne w sposób negatywny przez odbiorców, przez mieszkańców miasta. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby jakość usług nie tylko się nie pogorszyła ale by była coraz lepsza i akceptowana przez mieszkańców. Będziemy działać w kilku obszarach. W tej chwili ze względu na dotację, jaką otrzymało miasto na pewno do priorytetów należy obszar likwidacji niskiej emisji. Na pewno chcielibyśmy też działać w obszarze dostarczania coraz większej ilości mieszkańców ciepłej wody, nie tylko ze względu na to, że jest to dla mieszkańców bardzo wygodne ale też dlatego, że jest to zdecydowanie bardziej bezpieczne. Myślę jednak, że zasadniczo będziemy utrzymywali dobrą kondycję PEC-u w Gnieźnie - podkreśla Dariusz Zamiar.

MPK...
Piotr Stasiak mimo stosunkowo młodego wieku (rocznik 1981 urodzenia) ma już za sobą doświadczenie w prowadzeniu przedsiębiorstwa transportowego jako między innymi prezes ZUK Rokabus Sp. z.o.o czy dyrektor ds. Rozwoju i Wdrożeń Ramatti Sp. z.o.o. Ukończył Politechnikę Warszawską na kierunku Samochody i Maszyny Robocze. - Komunikacja miejska to taka dziedzina, gdzie rozwój musi następować ciągle, dlatego tym co czeka MPK w Gnieźnie jest rozwój. Musimy jednak działać elastyczne z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców, ale też sytuacji drogowej w mieście. Warunkują nas też zmieniające się jak w kalejdoskopie regulacje prawne i stan techniczny – powiedział nam Piotr Stasiak, który od 1 lipca przejmie stanowisko prezesa MPK. - Na dzień dzisiejszy trudno sformułować czy wskazać, choćby jeden obszar, który wymagałby drastycznej czy szybkiej interwencji. Wszystko dąży do tego by zająć się w sposób systemowy obszarami, które funkcjonują. Tak jak wspomniał prezydent to wymiana taboru, modernizacja bazy w oparciu o środki zewnętrzne, które musimy pozyskać – dodaje P. Stasiak.

MOK...
O tym, że Dariusz Pilak były starosta ma zostać dyrektorem MOK mówiło się już dość głośno, jeszcze przed ogłoszeniem konkursu. Jak się jednak okazało, wbrew pozorom na konkurs wpłynęło niewiele aplikacji na to stanowisko. Komisja, a potem prezydent Tomasz Budasz zdecydowali, że MOK-iem już od najbliższego poniedziałku kierować będzie właśnie były starosta gnieźnieński. O takim wyborze poinformował media dziś prezydent Budasz. - Jeśli chodzi o Miejski Ośrodek Kultury, tutaj jestem zdziwiony, że tak niewiele osób aplikowało o stanowisko dyrektora MOK-u. Pan Dariusz Pilak jest jednym z czterech kandydatów, którzy przeszli ocenę formalna złożonych dokumentacji ale też przedstawionej koncepcji, bo to był dość istotny aspekt. Jestem zaskoczony, tak małą ilością chętnych do pracy w ośrodku kultury, wydawałoby się, że to ogromny potencjał i miejsce, w którym można wiele zrobić. Koncepcja pracy MOK-u przedstawiona przez Dariusza Pilaka była w ocenie komisji konkursowej najbardziej trafna, jednakże także znajomość przepisów prawnych dotyczących zamówień publicznych – powodują , że to on będzie kierował od najbliższego poniedziałku Ośrodkiem – mówi Tomasz Budasz.

- Pamiętamy, że jesteśmy w trakcie sezonu kulturalnego, są pewne plany, umowy i zobowiązania i one będą realizowane bez żadnych zakłóceń bo to są rzeczy wiążące. Nowy sezon będziemy przygotowywać wspólnie z całą drużyną MOK-u, myślę, że tutaj wachlarz będzie szeroki, nie tylko w zakresie działań wynikających z samego obszaru kultury ale też związanych z okolicznościowymi wydarzeniami, chociażby z rocznica Chrztu Polski czy okrągłą rocznicą Powstania Wielkopolskiego w 2018 roku. Na dzień dzisiejszy skupiamy się, na sprawach priorytetowych, działaniach ponadpokoleniowych i współpracy ze stowarzyszeniami – powiedział Dariusz Pilak. Dodał jeszcze, że na dzień dzisiejszy nie widzi potrzeby zmian personalnych w Ośrodku.

Biorąc pod uwagę teologiczne wykształcenie nowego dyrektora MOK, można by rzec w odniesieniu do wszystkich trzech nowo powołanych, że to czas pokaże czy wybory słuszne bo napisane jest „po owocach ich poznacie”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.