http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Parlamentarzyści PiS „razem do przodu”

Wyróżniony Parlamentarzyści PiS „razem do przodu”

Senator Robert Gaweł oraz posłowie Zbigniew Dolata i Krzysztof Ostrowski spotkali się dzisiaj z dziennikarzami na wspólnej konferencji prasowej. – Trzech parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości to wielki sukces, ale też zobowiązanie, któremu chcemy sprostać – powiedział nowo wybrany gnieźnieński senator.


Poseł Zbigniew Dolata podsumował wyniki wyborów parlamentarnych, zwracając uwagę na duży sukces PiS, które wygrało we wszystkich powiatach naszego okręgu. – Ten wynik to potwierdzenie, że mieszkańcy naszego powiatu dostrzegają naszą pracę. Dziękuję wszystkim członkom i sympatykom PiS, którzy przez kilkanaście lat pracowali na ten sukces – powiedział poseł Z. Dolata.

Senator Robert Gaweł zauważył, że układ listy kandydatów do Senatu w naszym jednomandatowym okręgu nie był dla niego korzystny, bo nie było na niej przedstawiciela Zjednoczonej Lewicy. – Część głosów elektoratu lewicy w sposób naturalny, co logiczne, przeszła na kandydata Platformy Obywatelskiej. Tym bardziej przewaga prawie pięciu tysięcy głosów nad kandydatem PO daje powód do satysfakcji – uważa senator.

Nowo wybrany poseł Krzysztof Ostrowski powiedział, że zatytułowałby dzisiejsze spotkanie parlamentarzystów PiS „Razem do przodu”. – Wyborcy obdarzyli Prawo i Sprawiedliwość dużym mandatem zaufania, przez co PiS bierze w tej chwili odpowiedzialność za sprawy krajowe i będzie z tego zapewne rozliczane. Odpowiada mi ta sytuacja, bo lubię mieć decyzyjność i nie boję się odpowiedzialności. To, że prawie połowa parlamentarzystów to zupełnie nowi ludzie świadczy o tym, że sytuacja dojrzała do tego, żeby ludzie powiedzieli „nie pozwalam na to co było!”  – zauważył poseł K. Ostrowski.

Krzysztof Ostrowski zapowiedział, że będzie nadal pracował wśród ludzi, rozwiązując ich problemy, bo uważa, że polityka to sztuka rozwiązywania problemów. – Liczę, że uda nam się pozyskać środki chociażby na dokończenie rozbudowy szpitala. W negocjacjach inna jest przecież pozycja opozycyjnego radnego sejmiku wojewódzkiego, a inna posła rządzącej partii – podkreślił poseł.

O pozyskiwaniu dla Gniezna pieniędzy z budżetu państwa mówił też poseł Zbigniew Dolata. – Czekają nas ważne rocznice, 1050 rocznica chrztu Polski, w dalszej perspektywie 1000 rocznica koronacji Bolesława Chrobrego. Gniezno będzie pozyskiwało środki z budżetu centralnego, chcemy, żeby nasze miasto piękniało. Nie będziemy koncentrowali się na tym, co było, ale na tym, co jest przed nami. Nie można zapominać, że ponad połowa Polaków nie poszła na wybory. Oni najpewniej są tak rozczarowani wszystkimi formacjami politycznymi, że nikomu już nie wierzą. Odzyskanie zaufania do polityki, do polityków to bardzo ważne zadanie. Uruchomienie tego potencjału ponad 50 procent rozczarowanych wyborców jest naszym celem – powiedział poseł Z. Dolata. Senator Robert Gaweł dodał, że w kwestii ważnych rocznic niebawem powołany zostanie komitet obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości i powstania wielkopolskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.