http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

– Niezmiernie ważne jest utrzymanie miejsc pracy i tworzenie nowych – mówi Andrzej Łozowski

Wyróżniony – Niezmiernie ważne jest utrzymanie miejsc pracy i tworzenie nowych – mówi Andrzej Łozowski

– Wobec trudnej sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, ważnym i pocieszającym zdaje się być to, że wiele branż gospodarki nadal pracuje. W mojej opinii, w obecnej sytuacji, niezmiernie ważne jest utrzymanie miejsc pracy, tworzenie nowych, spoglądanie również w przyszłość – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo i dodaje, że szczególnie cieszy budowa inkubatora przedsiębiorczości, który powstaje w Fałkowie w pobliżu Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


Wójt Andrzej Łozowski zaznacza, że oprócz wszelkich działań, związanych z epidemią – np. zakup środków ochrony z przeznaczeniem dla służb (OSP, policja, ZGK, UG, itd.), konieczność utrzymania ciągłości dostaw wody, działania Urzędu, pomocy udzielanej przez GOPS, „dopinanego” tematu dofinansowania szpitala w tych trudnych czasach pandemii, nadal udaje się Gminie Łubowo prowadzić inwestycje.

– W mojej opinii, niezmiernie ważne jest utrzymanie miejsc pracy, tworzenie nowych, spoglądanie również w przyszłość. Wszyscy żywimy nadzieję, że nadejdą lepsze czasy, przynajmniej z ujarzmionym koronawirusem, jeśli nie takie, gdzie jego obecność będzie niezauważalna – podkreśla wójt gminy Łubowo.

Stąd też Gmina Łubowo nie zaprzestaje inwestycji, w miarę możliwości rozpisuje nowe przetargi, tym samym umożliwiając zdobycie kontraktów przez wykonawców. Przedsiębiorcy dają pracę, kupują materiał, zlecają usługi itd. Rynek się napędza.

– Realizujemy więc inwestycje wodno-kanalizacyjne w Lednogórze, Łubowie. Rozpoczynamy budowę oświetlenia drogowego w kilku miejscowościach: Lednogórze, Imielnie, Fałkowie, Rybitwach, Imielenku – wymienia. – Został też ogłoszony przetarg na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Przyborowie i wodociągu w Lednogórze – Imielenku oraz przepompowni w Dziekanowicach. Inwestycja ma zostać zrefundowana w ponad 60 proc. z PROW 2014-2020 – dodaje.

Wójt podkreśla też, że dzięki szybkiej reakcji dyrektorów szkół i pracowników Urzędu Gminy, pomimo błyskawicznego wykupowania stanów magazynowych, udało się nam zakupić 25 laptopów z przeznaczeniem na wsparcie zdalnego nauczania – zakup ten na kwotę niemal 60 tys. zł zostanie sfinansowany z projektu „zdalna szkoła”.

– Z podziwem obserwujemy również poczynania prywatnych inwestorów. Z przyjemnością zerkamy choćby w stronę budowy inkubatora przedsiębiorczości, który powstaje w Fałkowie w pobliżu Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to przykład inwestycji ukierunkowanej na „nowe rozdanie, nową rzeczywistość” – dodaje A. Łozowski.

Więcej o inkubatorze tutaj.

Media

4 komentarzy

 • M.Z
  M.Z środa, 22, kwiecień 2020 08:22 Link do komentarza Raportuj

  Wspaniale, ze w Fałkowie powstanie taka placówka. Będzie to też zalążek dodatkowego miejsca szkoleń dla społeczeństwa gminy Łubowo. Może powstanie tam nawet jakaś zawodowa szkoła średnia ?

 • M.Z.
  M.Z. niedziela, 19, kwiecień 2020 21:33 Link do komentarza Raportuj

  Wspólnoty mieszkaniowe w Dziekanowicach i Fałkowie również nie czekają na cuda i wykonują roboty ociepleniowe na swoich budynkach, dając tym samym pracę lokalnym firmom budowlanym. Brawo

 • Wojtek Łuczak
  Wojtek Łuczak niedziela, 19, kwiecień 2020 10:07 Link do komentarza Raportuj

  Dziękuję za Twoje przemyślenia. Mam nadzieję , że się nie obrazisz na osobistą sugestię , to jest trudny czas ale też i czas dla liderów . Ludzi konstruktywnych po części dających nam wskazówki co wspólnie robimy dalej. Ponieważ masz mój kredyt zaufania. Proszę nie o politykę w tym okresie chodzi, tylko byśmy byli wspólnotą.

 • v v
  v v sobota, 18, kwiecień 2020 23:26 Link do komentarza Raportuj

  Swietnie by było gdyby ten facet był starostą ...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.