http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Łubowo czeka na wielkie otwarcie pierwszego żłobka gminnego!

Wyróżniony Łubowo czeka na wielkie otwarcie pierwszego żłobka gminnego!

Gmina Łubowo pozyskała środki finansowe z rządowego projektu „Maluch +” na utworzenie żłobka gminnego w Łubowie, a kwota dofinansowania wyniosła 724.425 zł czyli 80 proc. całkowitych kosztów inwestycji. Wielkie otwarcie żłobka odbędzie się 2 stycznia 2020 r.


–  Pozyskane środki finansowe pozwoliły na przebudowę już istniejącego budynku gminnego w Łubowie i dostosowanie pomieszczeń na placówkę wychowawczo-edukacyjną i opiekuńczą tym samym przystosowanie funkcji żłobka i zapewnienie 30 miejsc opieki dla dzieci od 20 tygodnia do 3 roku życia – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

Wykonane zostały prace adaptacyjne  wewnątrz obiektu takie jak demontaż  instalacji i przebudowa  wszystkich przyłączy. Wykonano też nowe instalacje wodne, kanalizacyjne, gazowe, elektryczne  oraz zagospodarowano  teren wokół żłobka. Sale dla dzieci wyposażono w meble certyfikowanej jakości i dostosowano do wieku dzieci. Wszystkie zaplanowane prace adaptacyjne zostały już zakończone i tym samym żłobek czeka na otwarcie, które zaplanowane jest na 2 stycznia 2020 r.

Zakończono pierwszy etap rekrutacji dzieci do żłobka, trwa nabór personelu. Efektem ma być pozyskanie wykwalifikowanej kadry:  dyrektora/ki żłobka, opiekunów/ek  oraz pracowników obsługi.

- Utworzony żłobek to pierwsze takie miejsce publicznej opieki nad dziećmi w Gminie Łubowo. Placówka będzie miała na celu wspierać rodziców w opiece i wychowaniu dzieci, zapewniając maluszkom opiekę w czasie, gdy rodzice nie mogą jej sprawować osobiście. Ze względu na rosnącą liczbę urodzeń  zapotrzebowanie na tego typu miejsca opieki będzie rosło, dlatego  warto dodać, że następny nabór dzieci do żłobka odbywać się będzie w sposób ciągły – zaznacza A. Łozowski.

Wójt gminy Łubowo podkreśla, że warunki obiektu przystosowano tak, aby zapewnić najmłodszym poczucie bezpieczeństwa i komfortu zbliżone do domowych. - Z niecierpliwością odliczamy dni  do wielkiego otwarcia pierwszego żłobka gminnego na terenie gminy Łubowo – przyznaje A. Łozowski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.