http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Starcie gigantów o senat: Arndt kontra Gaweł! Winiarska i Pilak do sejmu!

Wyróżniony Starcie gigantów o senat: Arndt kontra Gaweł! Winiarska i Pilak do sejmu!

W wyborach do senatu z okręgu nr 92 w którym jest powiat gnieźnieński (a także powiaty słupecki, średzki, śremski i wrzesiński) dojdzie do ciekawego starcia dwóch znanych gnieźnieńskich polityków. Można rzec, że czeka nas starcie gigantów!? Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości o reelekcję ubiegać się będzie senator Robert Gaweł, a z listy Koalicji Obywatelskiej o mandat senatora powalczy wieloletni poseł Paweł Arndt! Poznaliśmy też nazwiska - nieco zaskakujące - dwóch pozostałych, obok poseł Pauliny Hennig-Kloski - gnieźnieńskich kandydatów Koalicji Obywatelskiej do sejmu.


O ponownej walce o mandat senatora przez Roberta Gawła mówiło się od kilku miesięcy. Chociaż był moment, że pewne lokalne kręgi Prawa i Sprawiedliwości twierdziły, że możliwa jest inna kandydatura.

Ostatecznie jednak o ponowny wybór powalczy Robert Gaweł (rocznik 1964), nauczyciel historii, wieloletni samorządowiec (radny miasta i powiatu), były kandydat na prezydenta Gniezna (w 2006 r.), były prezes koła Unii Polityki Realnej w Gnieźnie. Przed 4 laty wystartował do senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości i zdobył mandat z poparciem ponad 51 tysięcy głosów.

Jego gnieźnieńskim kontrkandydatem w walce do izby refleksji (jak określa się Senat RP) z listy Koalicji Obywatelskiej będzie obecny poseł Paweł Arndt z Platformy Obywatelskiej. Przez długi czas w szeregach PO krążyła informacja, że poseł Arndt nie będzie już startował w wyborach do parlamentu. Warto przypomnieć, że jest posłem na Sejm III, V, VI, VII i VIII kadencji. Ostatecznie jednak wystartuje do senatu.

Poseł Paweł Arndt (rocznik 1954) z wykształcenia jest inżynierem budownictwa. Zanim zasiadł w ławach poselskich przy ul. Wiejskiej był m.in. radny miasta Gniezna i wiceprezydentem Pierwszej Stolicy Polski. Zasiadał także radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Każdy z tych parlamentarzystów ma swoją filozofię uprawiania polityki, każdy ma inny temperament, różni ich podejście do mediów, czy też kreowanie własnego wizerunku medialnego. Można stwierdzić: różni ich bardzo wiele. Kto wyjdzie zwycięsko z tej potyczki? O tym przekonamy się 13 października.

Danuta Winiarska i Dariusz Pilak do sejmu!
Poznaliśmy też nazwiska - nieco zaskakujące - dwóch pozostałych gnieźnieńskich kandydatów Koalicji Obywatelskiej do sejmu. Przypomnijmy, że z Gniezna do sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej - co było wiadomo od dawna - wystartuje poseł Pauliny Hennig-Kloska (z trzeciej pozycji). Od wczoraj znamy dwa pozostałe nazwiska gnieźnieńskich kandydatów KO.

Ci kandydaci, to dwoje aktualnych radnych powiatowych z ramienia Platformy Obywatelskiej. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że z naszego powiatu o mandaty poselski powalczą jeszcze: aktualna radna powiatowa z Niechanowa, była dyrektor gnieźnieńskiego Sanepidu i była przewodnicząca Rady Powiatu Gnieźnieńskiego - Danuta Winiarska (pozycja 11 na liście) oraz obecny dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, aktualny przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego i były starosta gnieźnieński - Dariusz Pilak (pozycja 18 - ostatnia na liście).
O innych gnieźnieńskich kandydatach do sejmu informowaliśmy tutaj.

13 komentarzy

 • wicek
  wicek środa, 21, sierpień 2019 21:34 Link do komentarza Raportuj

  sama geriatria

 • Pan Cogito
  Pan Cogito wtorek, 20, sierpień 2019 21:23 Link do komentarza Raportuj

  Gaweł to ten który podnosi rękę w Senacie za dewastacją demokracji, za ustawami niezgodnymi z konstytucją, za skokiem na trybunał konstytucyjny, za podwyżkami różnych opłat i podatków, nie reagował kiedy wyrzucano i szarpano w sejmie osoby z niepełnasprawnościami. Pan Gaweł nie jest już dziewicą polityczną. A dla Gniezna obiecał złote góry, np muzeum kolejnictwa i nic z tego nie wyszło, zamiast na szpital w Gnieźnie pisowska władza szerokim strumieniem przekazuję pieniądze na fanaberie Rydzyka.

 • Były Uczeń.
  Były Uczeń. wtorek, 20, sierpień 2019 19:10 Link do komentarza Raportuj

  Tylko Robert Gaweł.

 • Buga
  Buga wtorek, 20, sierpień 2019 19:06 Link do komentarza Raportuj

  Ludzie!!!!Gaweł niech wraca do szkoły. Bez podwyżki.

 • ewa
  ewa wtorek, 20, sierpień 2019 18:58 Link do komentarza Raportuj

  No, weźcie... Gaweł gigant? Aż zakrztusiłam się kawą. To ten, co udowadniał w Senacie, że Mieszko przyjął chrzest, bo w przeciwnym razie Dąbrówka nie chciała dopuścić go do łoża? A parę miesięcy temu hejtował własną grupę zawodową? Obciach, żenada, kabaret. No właśnie, może go do kabaretu wysłać? Tego na Woronicza

 • Wyborca
  Wyborca wtorek, 20, sierpień 2019 18:17 Link do komentarza Raportuj

  Czytelnik hejterze pisowski, tzw. trollu proszę podać czego się nie da słuchać jeden przykład.

 • Kierowca MPK
  Kierowca MPK wtorek, 20, sierpień 2019 18:07 Link do komentarza Raportuj

  Arnt już dziadek, na emeryturę, nic nie zrobił dla Gniezna.

 • Wyborca
  Wyborca wtorek, 20, sierpień 2019 18:03 Link do komentarza Raportuj

  Robert Gaweł to najlepszy rzeczowy senator. Tylko Robert Gaweł.

 • Czytelnik
  Czytelnik wtorek, 20, sierpień 2019 17:58 Link do komentarza Raportuj

  My już się nie damy nabrać na żadną koalicję, a Arnta ględzenia się nie da słuchać.

 • Pan Cogito
  Pan Cogito wtorek, 20, sierpień 2019 14:00 Link do komentarza Raportuj

  Arndt na głowę bije Gawla. I nie przenosi się z partii do partii że stowarzyszenia do partii jak Gaweł. Paweł i Gaweł z jednego startują okręgu. Paweł weźmie mandat, Gaweł wstudu kłęby.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.