http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gabriela Szeszycka najlepsza w Wielkopolsce w konkursie „Najaktywniejszy mieszkaniec wsi”!

Wyróżniony Gabriela Szeszycka najlepsza w Wielkopolsce w konkursie „Najaktywniejszy mieszkaniec wsi”!

Wczoraj podczas konferencji „Wiejska Polska” w Licheniu odbyło się podsumowanie VII edycji konkursu pod hasłem „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” skierowanego do sołectw z terenu województwa wielkopolskiego. Konkurs organizuje przy współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego, Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.


W konkursie wzięła udział Rada Sołecka Sołectwa Mielżyn, która znalazło się w gronie nominowanych. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: I kategoria - „Najciekawszy projekt sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego” i II kategoria - „Najaktywniejszy mieszkaniec wsi”.

W pierwszej kategorii I miejsce zajął projekt: „Centrum Rekreacyjno-Kulturalne w Rychliku” zgłoszony przez sołectwo Rychlik z gminy Trzcianka. Z kolei w drugiej kategorii najlepsza okazała się Gabriela Szeszycka, sołtyska sołectwa Mielżyn w gminie Witkowo. Gratulujemy!

Przypomnijmy, że G. Szeszycka jest laureatką plebiscytu „Sołtys Roku” organizowanego przez  portal informacjelokalne.pl i zdobyła tytuł „Sołtysa Roku 2015”. To zwycięstwo sprawiło, że w 2016 r., przybywający do Gniezna na X Zjazd Gnieźnieński, prezydent RP Andrzej Duda, odwiedził panią Gabrielę w jej rodzinnym Mielżynie z okazji przypadającego wówczas Dnia Sołtysa.

Nagrody, czyli statuetkę „Sołecką Nike”, dyplom i czek wręczył Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego oraz prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów - Ireneusz Niewiarowski.

Konferencję zakończyła się mszą św w intencji sołtysów z okazji XXV-lecia powstania Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.