http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Piotr Sobański zmiażdżył konkurencję!

Wyróżniony Piotr Sobański zmiażdżył konkurencję!

W pękającej w szwach świetlicy wiejskiej w Modliszewku, prawie dwustu mieszkańców tej miejscowości zdecydowało o wyborze władz swojego sołectwa. W obecności  władz Gminy Gniezno i dwojga radnych, miażdżącą większością głosów zwyciężył dotychczasowy sołtys Piotr Sobański.


Tegoroczne wybory sołeckie cieszą się niebywałym zainteresowaniem. Przekonaliśmy się o tym relacjonując wcześniejsze zebrania w Cielimowie i Mieleszynie. Identycznie sytuacja wyglądała w Modliszewku, gdzie do lokalu wyborczego ustawiały się kolejki. Rejestracja wyborców trwała ponad 30 minut. Spośród 380 uprawnionych mieszkańców, z prawa wyboru skorzystało 172 obywateli. Zebranie wiejskie otworzył i przewodniczył mu nowo wybrany Radny Gminy Gniezno – Patryk Dobrzański (w wyborach samorządowych w 2018 roku pokonał Piotra Sobańskiego).  
    
W batalii wyborczej zdecydowało się wziąć udział dwoje kandydatów, którzy pokrótce zaprezentowali swoje osoby. - Od dwudziestu lat jestem tutaj sołtysem, wszyscy Państwo doskonale mnie znacie. W tym okresie organizowałem między innymi wycieczki, wyjazdy do teatrów. Powstała siłownia, czy też  wybudowaliśmy drogę w kierunku Osiedla Leśnego - wymienia Piotr Sobański. - Skopiował pan pomysły pani Izabeli. Pani Iza jest bardzo dobrą organizatorką – komentuje wystąpienie Lidia Pietrzak, mieszkanka Modliszewka.
    
Następnie swoje pomysły przedstawiła kontrkandydatka. - Ja chcę, żeby ta świetlica tętniła życiem. Jestem w trakcie powoływania Koła Gospodyń Wiejskich. Chciałabym stworzyć Klub  Seniora. Seniorzy, to teraz bardzo aktywni ludzie - przekonuje Izabela  Sulej. - Proponuję korepetycje dla dzieci na zasadzie wolontariatu. Chciałabym zintegrować nowe osiedle ze starą częścią Modliszewka - dodaje. - Wszyscy dużo naobiecywali. My zwykli ludzie nie lubimy pustych obietnic – komentuje Łukasz Dykban, mieszkaniec Modliszewka.

- Skąd pani weźmie na to wszystko pieniądze? - pyta ktoś z sali. W obronie Izabeli Sulej stanęła Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno. - Pani Iza nie powiedziała nic szczególnego. Każdy sołtys zobowiązany jest do wydania w całości pieniędzy z funduszu sołeckiego, a można je wykorzystać np. na integrację społeczeństwa - stwierdziła wójt.  
    
Po burzliwych dyskusjach nadszedł czas głosowania. Wynik wyborczego starcia to 130 do 41 dla Piotra Sobańskiego. Jeden głos został oddany nieważnie. Sołtysa wspomagać będzie trzyosobowa Rada Sołecka w osobach: Piotra Łączyńskiego, Darii Nawrockiej i Beaty Stachowiak.

W międzyczasie zgromadzeni w świetlicy dowiedzieli się o sytuacji finansowej Gminy Gniezno oraz planach nowo wybranych władz gminnych.


Fot. UG Gniezno

3 komentarzy

 • Prawda
  Prawda czwartek, 14, luty 2019 01:16 Link do komentarza Raportuj

  Pani wójt Strach ma wielkie oczy, co dalej z obietnicami ? Żal tej gminy z taką władzą

 • Z miasta
  Z miasta środa, 13, luty 2019 18:28 Link do komentarza Raportuj

  Pani Suplicka dużo musi się uczyć. Jeżeli nie jest mieszkańcem miejscowości nie powinna włączać się w dyskusję między kandydatami i ich stronnikami. Robiąc to wykazuje razacy brak obiektywizmu. Jeżeli na tak prostych sprawach się rozkłada strach pomyśleć co będzie dalej. Żal tej Gminy.

 • Jan
  Jan środa, 13, luty 2019 17:32 Link do komentarza Raportuj

  Gratulacje dla Pana Piotra, widać poparcie pani Wójt nie pomogło przegranej kandydatce.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.