Logo
Wydrukuj tę stronę

Polski Dzień Bluesa w Stodółce Bluesowej „Matylda” w Borzątwi! Nie potrójny, a poczwórny koncert!

Wyróżniony Polski Dzień Bluesa w Stodółce Bluesowej „Matylda” w Borzątwi! Nie potrójny, a poczwórny koncert!

Takiego koncertu jeszcze w powiecie gnieźnieńskim nie było! Już w sobotę, 15 września w Stodółce Bluesowej „Matylda” w Borzątwi w gminie Mieleszyn będzie można posłuchać koncertów nie trzech (jak planowano pierwotnie), a czterech znanych zespołów bluesowych: Sama River Blues, Bluesferajna i Blueshift! Dodatkowo w ostatnich godzinach okazało się bowiem, że w Stodółce zagra jeszcze grupa ProjectA! Maraton doskonałej muzyki w magicznym miejscu, jakim jest Stodółka, rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp tylko 40 zł! Na tym koncercie trzeba być!


Po niezwykle udanym i bardzo gorąco przyjętym koncercie „Duetu 67”, czyli Joanny Pilarskiej i Andrzeja Kownackiego, który 21 lipca odbył się w Stodółce Bluesowej „Matylda” w Borzątwi, już w sobotę, 15 września czeka nas kolejna wielka dawka dobrego bluesa! Tym razem w jednym miejscu będzie można usłyszeć trzy zespoły: Sama River Blues, Bluesferajna i Blueshift! Początek o godz. 16.00, a wstęp kosztuje tylko 40 zł!

- 15 września zapraszam do Stodółki Bluesowej „Matylda” na Polski Dzień Bluesa! Zagrają: Sama River Blues, Bluesferajna i Blueshift! Przyjaciół Stodółki tych starych, jak i cięgle przybywających nowych serdecznie zapraszamy! Startujemy o godz 16.00! Jak zwykle będzie się działo! W Kleszczyku również będzie można coś zjeść i wypić (gorące i zimne napoje) – zaprasza Maciej Gąsiorowski, organizator koncertu.

Kto wystąpi w Stodółce Bluesowej „Matylda”?

Sama River Blues
   Grupa Sama River Blues powstała w oparciu o dążenie Robert Rosady (Borysa) do krzewienia i popularyzacji muzyki bluesowej inspirowanej takimi wykonawcami jak: Krzak; Breakout; Dżem; Bob Dylan; B.B. King; Johny Mastro &Manams; The Red Devils.

- Kochamy chicagowskiego bluesa, boogie-woogie i ciężkie rockowe granie. Wielbimy rock&roll zwany u nas big beatem. Kochamy muzykę. Dobrą muzykę. Nasz autorski styl bazuje na ciężkim brzmieniu gitar okraszonym elektryzującą harmonijką z niepowtarzalną sekcję rytmiczną. Inspiracje czerpiemy od tuzów klimatycznego grania (ZZTop, Joe Bonamassa, Johny Mastro, The Red Devil ) czy też polskich gigantów rocka (Krzak, Breakout, Kasa Chorych) a dodając własne nuty płynące wprost z serc, tworzymy nową wartość która nazywa się „Sama River Blues” - tak piszą o sobie na stronie internetowej sama-river-blues.pl, gdzie dużo więcej o zespole.

Bluesferajna
   Pochodzi z Kalisza a tworzą go: Grzegorz „Olek Blues” Olejnik i Tomek „Stary” Herman, swoje muzyczne korzenie wywodzi z bluesa, a koncerty tego akustycznego duetu to zawsze mieszanka utworów stylistycznie różnych. Grupa nie grywa standardów, a swoje koncerty opiera na własnych utworach. Zespół gra piosenki oparte na schematach bluesowych i rockandrollowych Teksty, niektóre bardzo liryczne, inne kabaretowe lub wręcz prześmiewcze, śpiewane zawsze po polsku to duży zbiór bardzo zgrabnie opowiedzianych historii w których nie jeden słuchacz odnajdzie kawałek własnego życiorysu.

- Historia tej kapeli jest bardzo podobna do biografii wielu jej podobnych w tym kraju i pewnie na świecie. Jesteśmy z jednego miasta i nasze drogi schodziły się już nie raz. Nasze fascynacje choć pozornie dość dalekie, to jednak posiadają bardzo wiele wspólnych mianowników. Ja słucham sporo bluesa akustycznego, Dylana, Claptona, M. Jakubowicz, Tomek to amator jazzowych wykonawców: Benson, Scofield, Metheny... Wszystko pięknie się wymieszało i nabrało rumieńców. Tak powstała grupa Bluesferajna, otwarta na wyzwania i osoby, które mają coś do powiedzenia, przekazania. Jest to otwarty projekt, szczery i niezakłamany w tym co robi. Nie grywamy standardów, opieramy się na własnych utworach, które sami komponujemy i nagrywamy. Gramy piosenki oparte na schematach bluesowych i rockandrollowych, Bawimy się dobrze przy tym co robimy, a to jest podstawa wiarygodności – mówi G. Olejnik. - Piosenki które gramy opowiadają o dwóch najważniejszych – z punktu widzenia mężczyzny – tematach. Pierwszy z tych ważnych tematów dotyczy relacji damsko-męskich, a drugi to sposoby odreagowania stresów, które to pojawiają się w wyniku tych relacji. Tak więc uważnemu słuchaczowi wiele życiowych spraw zapewne wyjaśniamy – dodaje T. Herman.

Blueshift
   - Zespół Blueshift powstał w grudniu 2014 roku. Członkowie, grający wcześniej w różnych składach, pochodzą z Nowego Tomyśla i Wolsztyna (zachodnia Wielkopolska). Blueshift gra własne interpretacje klasyków bluesowych. W repertuarze można znaleźć kompozycje znane z wcześniejszych wykonań m.in. Claptona, Nalepy, Mayalla, B.B. Kinga, Beatlesów, Stonesów... Pojawiają się w nim również utwory autorskie. Brzmienie klasycznego składu wzbogacone o dźwięki harmonijki ustnej niejednokrotnie zyskiwało uznanie publiczności zarówno podczas kameralnych koncertów w przestrzeniach zamkniętych jak również podczas imprez plenerowych. W marcu 2018 roku własnym staraniem Blueshift wydał pierwszą płytę, na której umieszczono 5 coverów i 2 utwory własne. Pod koniec września 2018 zespół wystąpi na Małej Scenie festiwalu Rawa Blues w Katowicach – czytamy na stronie internetowej blueshift.com.pl

Stodółka Bluesowa „Matylda” znajduje się w centrum Borzątwi w gminie Mieleszyn. Jest to miejsce niezwykłe, stworzone przez człowieka wielkiej pasji – Macieja Gąsiorowskiego. Miejsce to pulsuje życiem przez cały rok, jej główna atrakcją są koncerty bluesowe organizowane przez Macieja w trakcie których występują największe gwiazdy polskiego bluesa. Dlatego warto w sobotę, 15 września wybrać się na koncerty. Przypominamy: start o godz. 16.00, a wejście to koszt tylko 40 zł!Z ostatniej chwili!
W ostatnich godzinach zapadła decyzja, że zamiast potrójnego koncertu, będzie poczwórny! W Stodółce Bluesowej „Matylda” dodatkowo wystąpi bowiem grupa ProjectA w składzie: Agnieszka Senk, Daria Jackiewicz, Piotr Walorski, Piotr Stepek i Robert Zaleśny!

- Mamy zaszczyt poinformować że ProjectA wystąpi w legendarnym miejscu Stodółka Bluesowa „Matylda”! Radość to dla nas przeogromna i zarazem nobilitacja wielka! Zatem przybywajcie! - mówi M. Gąsiorowski. - Niby wszystko już było wiadomo! 15 września w Stodółce w ramach Polskiego Dnia Bluesa zagrają Blueshift, Bluesferajna i Sama River Blues W Kleszczyku wszystkich gości nakarmi Dragon Mieciu z ekipą. Dzisiaj już wiemy, że będzie jeszcze więcej muzyki! Pierwszy i jedyny taki koncert w tej części Europy! Supergrupa ProjectA też zagra w „Matyldzie” swój wielki koncert w sobotę, 15 września, a po koncercie będzie jam session! Przezorni już rezerwują niedzielne śniadanko u Dragona Miecia – dodaje.

http://informacjelokalne.pl/images/stories/2018/09/05/32378558_420030228469746_8740041577281355776_n.jpg

Fot. fanpage Robin FiloRozal
Informacjelokalne.pl