http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Hyży i O.S.T.R. na pożegnanie wakacji!

Wyróżniony Hyży i O.S.T.R. na pożegnanie wakacji!

Choć wakacje wielkimi krokami dobiegają już swojej końcówki, to wciąż jeszcze nie koniec plenerowych przedsięwzięć w Gnieźnie. W ten weekend czeka nas jeszcze całkiem sporo atrakcji muzycznych. Ich organizatorami są Urząd Miejski w Gnieźnie i Miejski Ośrodek Kultury.


To ma być uczta muzyczna, która zakończy tegoroczny Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie. Tym razem scena miejska ma stanąć na Rynku, a na niej w sobotę i niedzielę, w godzinach wieczornych kolejno wystąpią: Gverilla i O.S.T.R. oraz Edyta Górecka i Grzegorz Hyży, który swoje rodzinne miasto odwiedzi z dużym koncertem po raz trzeci. – Za nami 11 tygodni wakacji i 11 tygodni udowadnialiśmy, że coś się jednak w Gnieźnie dzieje – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna. – W ten weekend też będą koncerty, których gwiazdami będą raper O.S.T.R. (w sobotę wieczorem, ok. godz. 20.30) i gnieźnianin Grzegorz Hyży, a więc ambasador miasta Gniezna (w niedzielę, ok. godz. 20.00). To będzie oficjalne pożegnanie tych wakacji, a dnia następnego rozpoczynamy rok szkolny – zapowiada T. Budasz.

– Myślę, ze to wspaniała uczta muzyczna, te dwa dni będą zarówno dla osób młodszych, jak również starszych. O.S.T.R. to jest muzyk, który od lat konsekwentnie uprawia muzykę rapową i hiphopową z fajnym przekazem tekstowym, a Grzegorz Hyży to nie tylko idol nastolatek, ale również mający swoich sympatyków wśród starszych, bo jego muzyka jest znana i bardzo lubiana – dodaje prezydent.

Koncerty zorganizowano przy współudziale finansowym Urzędu Miejskiego, ale inicjatywę także wsparły podmioty prywatne. – To nas cieszy bardzo, że są podmioty, które coraz chętniej się angażują w przestrzeń publiczną i wspomagają nasze wydarzenia. W tym przypadku to jest sześć podmiotów, które zdecydowały się wesprzeć te dwa wydarzenia, tj. HAWA, Trepko,  Verallia, Schauman, Szkoła Milenium i Bank Spółdzielczy – zauważa T. Budasz.

W sobotę, jako suport, ok. godz. 19.00 wystąpi Gverilla, czyli urodzony w 1996 roku artysta rozwijający swoją działalność na wielu płaszczyznach. Łączy przemyślaną muzykę liryczną, dość ekspresywną z brzmiącymi często bardzo eksperymentalne liniami wokalnymi oraz grafiką i malarstwem abstrakcyjnym. W tym roku ukazała się jego debiutancka płyta „Element”.

W niedzielę wieczorem, od godz. 18.30 zaprezentuje się Edyta Górecka ze swoim zespołem. Muzycy wspólnie inspirują się brytyjską muzyką gitarową, przestrzenią islandzkich kompozycji i brzmieniem akustycznych instrumentów. Tworzą utwory, o tekstach zaczerpniętych z literatury, różnych wydarzeń i innych przemyśleń. To do nich należy popularny utwór „Sierpień”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.