http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Prace Adriana Kiszki w Teatrze Wielkim w Warszawie

Wyróżniony Fot. Adam Krause/źródło: UM Gniezno Fot. Adam Krause/źródło: UM Gniezno

Młodzi ludzie przede wszystkim potrzebują autorytetów i entuzjazmu. Takich osób, które swoją postawą dodadzą im skrzydeł zmotywują do tego by mierzyli jak najwyżej. Dla niektórych już dziś ten młody artysta - Adrian Kiszka, pochodzący z Gniezna, jest taką osobą.


Adrian Kiszka swój charakter kształtował uczęszczając do szkoły sportowej, ciężkie treningi nauczyły go pracowitości i sumienności. W tamtym czasie nie myślał jeszcze o sztuce, jako o czymś czym chce się zajmować w przyszłości. To przyszło później, być może z wewnętrznej potrzeby serca, ale na pewno dzięki temu że ktoś dostrzegł jego talent i go wspierał. Tą osobą była od zawsze jego mama. Dzięki temu, że zbierała jego prace od najmłodszych lat i widziała w nim potencjał, trafił do Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu, by móc rozwijać swoje umiejętności i talent pod czujnym okiem najlepszych.

Obecnie studiuje malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoją ciężką pracą oraz konsekwencją w działaniu, pokazuje iż można osiągnąć wiele. Na swojej drodze artystycznej współpracował już z wieloma uznanymi osobami m.in Anją Rubik, Robertem Lewandowskim, czy Dorotą Wellman. Nie boi się nowych wyzwań, a jego prace są misternie dopracowane pod każdym względem. Choć mimo wszystko czuć w nich lekkość i wyrafinowanie.

Obecnie jego dzieła znajdują szerokie grono odbiorców m.in. we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii. Od najmłodszych lat wyróżniał się charyzmatyczną osobowością, inicjatywą – o czym świadczy organizacja wydarzenia artystycznego w Gnieźnie “ Art Night Festival” I i II. W 2016 roku jego twórczość została doceniona przez Jolantę Kwaśniewską. Nagrodą było wyróżnienie pracy artystycznej, a także udział w Ogólnopolskiej wystawie w Galerii Plenerowej przy ul. Agrykoli, oraz Łazienkach Królewskich w Warszawie. Pod koniec marca tego roku miał przyjemność prowadzić Ogólnopolskie Warsztaty Rysunkowe oraz Wizerunku w Sieci w Toruniu, które cieszyły się uznaniem i rozgłosem medialnym.

Chwilę później odebrał statuetkę Ambasadora Studentów podczas I Gali Copernicana w Toruniu. Gala  ma na celu wyłonienie liderów i inicjatywy, na które warto zwrócić uwagę, które są wzorami studenta godnymi naśladowania, oraz za szczególne osiągnięcia między innymi w nauce, kulturze i sztuce.

Dziś jego prace możemy podziwiać w Teatrze Wielkim w Warszawie, podczas prestiżowej, międzynarodowej wystawy Jasiński&friends w Galerii Przy Teatrze – Amaristo. Spośród wielu zdolnych i utalentowanych osób wybrano 23 najlepszych Artystów Młodego Pokolenia  Wystawa trwa od 23 kwietnia do 26 maja, zaś jej głównym celem jest prezentacja Polskiej Sztuki. To wielkie wyróżnienie, gdyż Adrian Kiszka jest jednym z najmłodszych uczestników wystawy.

Prace Adriana Kiszki:

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.