http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

1 czerwca o godz. 20.00 - Zapraszamy na koncert Adama Palmy, polskiego wirtuoza gitary akustycznej!

W piątek, 1 czerwca dla miłośników muzyki jazzowej w Gnieźnie przygotowana została wyjątkowa niespodzianka. Przed tutejszą publicznością zagra znakomity i bardzo utytułowany polski gitarzysta – Adam Palma. W sprzedaży są już bilety na jego występ, który zapowiada się bardzo interesująco i chyba nie warto byłoby go przegapić.


To będzie 54. koncert z cyklu Jazz Gra w Gnieźnie, Pierwszej Stolicy Polski. Jego główny wykonawca jest uznawany za jednego z polskich wirtuozów gitary akustycznej. O tym świadczy m. in. tytuł najlepszego polskiego gitarzysty, jaki przyznano mu przed czterema laty podczas gali Guitar Awards w Warszawie. – Adam Palma to jest człowiek, który oprócz sukcesów osobistych, ma także na swoim koncie współpracę z trzema największymi żyjącymi legendami gitary akustycznej na świecie, czyli Tommy Emmanuelem, Birelem Lagrenem i Ala Di Meloą – mówi Krzysztof Gronikowski, szef Agencji Artystycznej JazzGra i Jazz Klub Amok. – Miał okazję grywać również obok takich wspaniałych polskich artystów, jak Ewa Bem czy Edyta Górniak – dodaje.

Adam Palma na świat przyszedł w 1974 roku w Łodzi. Maturę zdawał w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Łodzi. Potem studiował muzykologię; ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, a całkiem niedawno uzyskał również tytuł doktora nauk muzycznych na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie jest wykładowcą akademickim i uczy grania na gitarze na Uniwersytecie Salford w Manchesterze.

Jego koncert w Gnieźnie odbędzie się już za dwa tygodnie, 1 czerwca o godz. 20.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Łubieńskiego w Gnieźnie. – Artysta zabierze nas w prywatną, magiczną podróż, bo jego płyta, czyli trzeci już album został zatytułowany „Palm Istry”, co oznacza wróżenie z dłoni. Będą utwory nie tylko nowe, ale także utwory z tematów muzycznych, które znamy dobrze i których w jego aranżacji nie mieliśmy okazji jeszcze usłyszeć, m. in. hity filmowe z dawnych polskich seriali np. „07 zgłoś się” czy „Stawka większa niż życie”. W wykonaniu Adama Palmy brzmią one naprawdę fantastycznie – opowiada K. Gronikowski.

Bilety na ten koncert są do nabycia w Internecie (na portalu Kup Bilecik), ale wkrótce dostępne będą także w MOK-u w cenach: 30 złotych - bilet normalny, 20 złotych – bilet ulgowy, dla młodzieży uczącej się oraz studentów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.