http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Niezwykłe spotkanie ze sztuką w Łubowie

Wyróżniony Niezwykłe spotkanie ze sztuką w Łubowie

Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo tym razem zaprosiła mieszkańców na wernisaż dwóch malarek: Marii Witkowskiej i Agnieszki Hyjek Linde. W Łubowie odbyło się również Narodowe Czytanie „Wesela”.


Maria Witkowska ukończyła studia w Pracowni Gobelinu i Tkaniny Przestrzennej w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis. Mieszkanka Wierzyc studiowała pod kierunkiem prof. Urszuli Plewka-Schmidt, natomiast malarstwo u profesora Włodzimierza Dutkowiaka. Artystka swoje prace wykonuje akwarelą, temperami, wełną i sizalem. Ulubione jej tematy to natura, przyroda, człowiek we wnętrzu i jego zewnętrze – zapisuje to językiem plastyki - różnymi technikami – rysunkiem, grafiką, malarstwem, tkaniną. Ekspozycja objęła 84 prace.

Z kolei Agnieszka Hyjek Linde ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Na wystawie zaprezentowała  obrazy, rysunki i grafiki. Pani Agnieszka jest też pedagogiem, florystką, organizatorką spotkań z kulturą dla dorosłych, a także miłośniczką muzyki, kina i literatury. Artystka zaprezentowała 23 swoje prace.

Wójt Andrzej Łozowski podziękował artystkom za umożliwienie  mieszkańcom obcowania ze sztuką i doznania estetyczne, oraz zapewnił, że nakłady na kulturę i oświatę to ważne czynniki rozwoju Gminy Łubowo.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łubowo Janina Walczak poprosiła Kamila Trzebińskiego o mini-koncert muzyczny uświetniający wernisaż oraz zaprosiła do odwiedzania wystawy w Domu Kultury do 7 września 2017r.

„Wesele” w Łubowie
    Już po raz piąty czytelnicy w Łubowie uczestniczyli w Narodowym Czytaniu. W sobotę, 2 września, uczniowie klas gimnazjalnych i  dorośli czytali „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Biblioteka w Łubowie przygotowała wystawę książek i malarstwa artysty, oraz stroje ludowe nawiązujące do tradycji. Na początku odczytany został list od prezydenta Andrzeja Dudy zachęcający do wspólnego czytania. Uczestnicy akcji czytali utwór z podziałem na role, a następnie odebrali specjalne zakładki do książek ze stemplem okolicznościowym od Pary Prezydenckiej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.