http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Akademia Gitary – Artis GitarrenDuo

Wyróżniony Akademia Gitary –  Artis GitarrenDuo

Kolejny trzeci już koncert tegorocznej Akademii Gitary zabrzmiał w kościele farnym. Był to koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Julii i Christiana Zielinski, czyli Artis GitarrenDuo, duetu gitarowego z Niemiec. Tak naprawdę to właśnie tej świątyni sięgają początki gnieźnieńskich edycji Festiwalu.


W pierwszym roku działalności Centrum Kultury eSTeDe organizując uroczystości 11 listopada zaprosiło – dzięki staraniom naszego redakcyjnego kolegi Jarosława Mikołajczyka – po raz pierwszy Łukasza Kuropaczewskiego na jego solowy koncert. To ta impreza stała się początkiem działań J. Mikołajczyka i Grzegorza Reszko w kierunku inauguracji ówczesnego Festiwalu Polska Akademia Gitary.

Koncert Artis GitarrenDuo to przedostatnia w tym roku gnieźnieńska impreza Akademii Gitary. Niemiecki Duet Julii i Christiana Zielinskiego poprzedził mini recital Antoniego Rachuty. Bardzo młody gitarzysta zdołał zachwycić publiczność. To jednak niemiecki duet był gwiazdą wieczoru.

Christian Zieliński poprowadził początek koncertu po polsku, choć przyznał, że jego polski nie jest najlepszy. – Urodziłem się Niemczech, ale moi rodzice pochodzą z Polski. Bardzo lubię Polskę i cieszę się, że mogę zagrać w Gnieźnie – powiedział Christian Zieliński.

Wspaniała technika gry, uzupełnianie się, a momentami wręcz dialog gitarowy sprawiły, że gnieźnianie wspaniale przyjęli koncert. Ważnym walorem występu Zielińskich był też ładunek emocjonalny i pewne pozytywne napięcie pomiędzy muzykami. To był zapewne udany wieczór dla tych, którzy zdecydowali się wysłuchać koncertu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.