http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Prezydencki Dzień Dziecka na Zielonym Zapleczu MOK

Wyróżniony Prezydencki Dzień Dziecka na Zielonym Zapleczu MOK

W przededniu Dnia Dziecka gnieźnieńskie maluchy wraz z rodzicami mieli okazję spędzić czas w przemiłej i radosnej atmosferze na Zielonym Zapleczu Miejskiego Ośrodka Kultury. Program zawierał m.in. nauka gry karcianej Dagome iudex, Teatr Bajkowy Świat Dziecka, stoisko edukacyjne i artystyczne Muzeum Początków Państwa Polskiego, warsztaty czytelnicze z biblioteką, występy młodych tancerzy i wokalistów oraz gry, zabawy, konkursy...


Udana pogoda, gorąca atmosfera, radosne dźwięki, sportowa rywalizacja, różnorodne atrakcje, ciekawe pomysły, taniec, śpiew tego wszystkiego można było doświadczyć dziś na Zielonym Zapleczu MOK. Kolorowe i różnotematyczne stoiska rozprzestrzeniały się  po całym podwórku, a w głębi przygotowano scenę na występy sekcji tanecznych i wokalnych z MOK oraz finalistów Kalejdoskopu Talentów i Festiwalu Piosenki Przedszkolaka. Oprócz występów estradowych, zaprezentował również się Teatr Bajkowy Świat Dziecka – Werszykolandia.

– W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowo bogaty program. Występują nie tylko sekcje działające w MOK-u, ale zaproszony został m.in. teatr dziecięcy. Mamy partnerów, jak na przykład Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, Muzeum Początków Państwa Polskiego. Obecność tak licznego grona mieszkańców świadczy o tym, że impreza jest udana. Najbardziej mnie cieszy fakt, że rodzice wspólnie z dziećmi mogą spędzić czas, a przy niektórych zabawach, wręcz brać razem z nimi udział – mówi Dariusz Pilak, dyrektor MOK.  

– Ta inicjatywa zapewnia wiele radości naszym maluchom. Dla  dorosłych ich uśmiech jest najważniejszą rzeczą na świecie. Zadaniem naszym  jest sprawić, by  na ich twarzy pojawił się uśmiech i zadowolenie każdego dnia. A ten jeden dzień w roku, szczególny dla wszystkich dzieci staramy się tak zorganizować, by mogły go spędzić miło przyjemnie wspólnie ze swoimi rodzicami – dodaje Michał Powałowski, zastępca prezydenta Gniezna.  

Stoisko przygotowane przez MPPP zgromadziło wokół siebie artystyczne dusze. Dzieci miały do dyspozycji glinę do kreatywnej zabawy, a przy okazji mogli się dowiedzieć mnóstwo ciekawych rzeczy o działalności muzeum. – Nasze stoisko cieszy się ogromnym zaciekawieniem. Praca z gliną zawsze sprawia wiele radości, a co ważne  rozwija manualne umiejętności. Tematycznie nawiązujemy głównie do średniowiecza – biżuterii z tego okresu. Dzieci bardzo chętnie lepi też swoje ulubione zwierzaki – wyjaśnia Halina Kowalska, edukator i pracownik w dziale komunikacji MPPP. – Nasze muzeum słynie m.in. z kafli gotyckich, dlatego tutaj mamy przygotowane piece kaflowe, które następnie zostają zdobione przez dzieci. Nawiązujemy również do rocznicy koronacji królów Polskich. Maluchy malują portrety królów i poznają historię Pierwszej Stolicy Polski. Rozdajemy informatory o działalności MPPP i zapraszam wszystkich do uczestnictwa w przygotowanych przez nas wydarzeniach – dodaje.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna sporządziła stoisko z warsztatami czytania pod hasłem „Z bajkami rozpruł się worek”. Nasze pociechy mogły też budować, rzeźbić i rysować bohaterów swoich ulubionych bajek.

Zabawę w odkrycia skarbów i pracę ze specjalistycznym sprzętem do poszukiwania zaginionych rzeczy zapewniali goście z Poznania – Wielkopolska Grupa Eksploracyjna. – Chodzi głównie o to, by zarazić ludzi odkrywaniem historii. Są monety, różne skarby, pozostałości historii pochowane w ziemi. Zabawa polega na tym, żeby dzieci za pomocą naszej instrukcji mogły znajdywać te przedmioty. Jest to świetne połączenie zabawy i nauki historii, czego nie jesteśmy w stanie doświadczyć siedząc przy ławkach w szkole – wyjaśnia Dawid Gębara, członek WGE.

Szczególnym zainteresowaniem nieco starszych dzieci oraz ich rodziców cieszyło się stanowisko reprezentowane przez działający w MOK-u  klub Fantasmagoria. Można tu było  wciągnąć się w wir gier planszowych. Udostępnione zostały również klocki lego do kreatywnego budowania. Wrażenie robił tez pokaz robotów i mechanicznych pojazdów. - To stanowisko szczególnie zwróciło moja uwagę, gdyż interesuję się robotyka i fantastyka, a mój synek uwielbia roboty i cieszył się niezmiernie, że może się tutaj nimi bawić – mówi Filip Ziółkowski, rodzic małoletniego Norberta.

Trzygodzinna zabawa, przeplatana konkursami, niespodziankami, słodkimi upominkami i życzeniami dla wszystkich dzieci sprawiła wiele radości i uśmiechów naszym pociechom oraz ogromną satysfakcje ich  rodzicom. Impreza została  zrealizowana  przez pracowników MOK, którzy wcielili się w rolę bohaterów z ulubionych bajek i z wielkim zaangażowaniem poprowadzili wszystkie uszykowane zabawy.  

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.