http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Niecodzienna wystawa i „Skrawki Pamięci” w Łubowie

Wyróżniony Niecodzienna wystawa i „Skrawki Pamięci” w Łubowie

W łubowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy rękodzieła, wykonanego przez uczestniczki licznych warsztatów, które odbyły się w ciągu mijającego roku. Wystawa potrwa do piątku, 9 grudnia. Na różnego rodzaju zajęciach, było obecnych łącznie ponad 50 pań! Zgromadzeni goście mieli szansę podziwiać rękodzieło wykonane w technice decoupage (została zaaranżowana dekoracja świąteczna wraz z choinką), filcowania na mokro i na sucho oraz przy użyciu utwardzacza do tkanin - Powertex. O tej wystawie informowaliśmy już tutaj.


Podczas wernisażu Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo, z okazji swojego święta (imieniny Andrzeja) został obdarowany piękną figurą siedzącej kobiety, wykonaną przez uczestniczki warsztatów. Nie obyło się bez podziękowań i chwili wzruszeń. - Nie dałabym rady zorganizować wielu przedsięwzięć, między innymi wystawy, gdyby nie pomoc wielu osób, szczególnie Marty Bugajewskiej (radnej gminy Łubowo, która bardzo zaangażowała się w życie Domu Kultury), Wiesławy Kasprzyk i Janiny Walczak, pań bibliotekarek z miejscowej Biblioteki, oraz wolontariuszek - Asi, Moniki i Magdy – mówi Agnieszka Gadzińska, instruktor Domu Kultury w Łubowie.

Panie zostały obdarowane kwiatami, a dziewczęta książkami. - Wielkim i bardzo miłym zaskoczeniem było dla mnie podziękowanie od Pań Kreatywnych, które przygotowały wielki i piękny bukiet – dodaje A. Gadzińska.

Oficjalnie został także otwarty projekt „Skrawki Pamięci”, który jest ściśle związany z historią gminy Łubowo oraz rękodziełem. Dziewczynki w strojach z epoki rozdawały z ulotki z informacjami o przedsięwzięciu, zapraszając do udziału w projekcie. - Zachęcamy do przetrząśnięcia strychów, albumów ze  zdjęciami, rozmów z seniorami,  może znajdą państwo fotografie, stare pocztówki, dokumenty, historie, które pozwolą ocalić od zapomnienia zdarzenia i przybliżyć ciekawe miejsca w naszej Gminie. W projekt zamierzamy włączyć wszystkie grupy wiekowe - od dzieci po seniorów. Kanwą projektu będzie opowiadanie, z romansem w tle, ściśle osadzone w realiach historycznych Łubowa (XIX wiek), zilustrowane zdjęciami, makietami i figurami wykonanymi przez uczestników warsztatów rękodzieła oraz przedstawieniem teatralnym przygotowanym przez młodzież. Przed nami wiele pracy. Zachęcamy do uczestnictwa w projekcie. Kontakt: e- mail na który można przesyłać zeskanowane materiały: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – podkreśla A. Gadzińska.

Po części oficjalnej można było zapisać się na kolejne warsztaty, planowane na nadchodzący rok, zaczerpnąć informacji o wszelkiego rodzaju produktach i preparatach wykorzystywanych podczas zajęć (na wszystkie pytania szczegółowo odpowiadały panie Marta Bugajewska oraz Paulina Cabanek-Wachowiak z Agencji Artystycznej ZAWI, która jednocześnie jest autorką prezentowanych w tej publikacji zdjęć). Wernisaż zakończył słodki poczęstunek i rozmowy przy kawie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.