http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Noworoczna Gala Operetkowa prosto z Kijowa w Kiszkowie!

Wyróżniony Noworoczna Gala Operetkowa prosto z Kijowa w Kiszkowie!

Kiszkowska Hala Widowiskowo-Sportowa po raz czwarty gościła artystów. Do tej pory dwukrotnie mogliśmy wziąć udział w widowisku Zaczarowany Świat Operetki i Musicalu. W ubiegłym roku wystąpił zespół Affabre. Dawniej podczas noworocznych operetek, artyści rzucali ze sceny w stronę publiczności karteczki z życzeniami. Wczoraj w Kiszkowie, artyści Teatru Narodowego Opery Kijowskiej, wprowadzili licznie zgromadzoną publiczność tanecznym krokiem w Nowy 2016 Rok, a swe życzenia, przekazali za pomocą wspaniałych arii i duetów ze słynnych operetek i musicali, a także szlagierów i piosenek z gatunku muzyki rozrywkowej.


Była to prawdziwa uczta dla miłośników operetki i nie tylko. Na koncercie można było wysłuchać subtelnych dźwięków takich melodii jak „Graj Cyganie", „Usta milczą, dusza śpiewa", czy „Lat dwadzieścia miał mój dziad" - wywołały one uśmiech na twarzy i poprawiły nastrój przybyłym gościom. W pamięci szczególnie pozostanie wspaniałe wykonanie utworów: „Co się dzieje, oszaleję” z Księżniczki Czardasza, przez sopranistkę Natalię Usatiuk, „Miłość to niebo na ziemi” w wykonaniu Tetiany Czaban, „Te cudne oczy”, przez tenora Alexandra Ostrovskiego i „Belle” z musicalu „Dzwonnik z Notre-Dame”, przez tenora Dymitra Ivantschenko. Była to moc pięknych arii, duetów i scen baletowych. Spektakl spotkał został przyjęty owacją na stojąco.

W ramach promocji lokalnych talentów, wystąpili także uczniowie Kółka Artystycznego ze Sławna, przygotowani przez pana Pawła Brzezińskiego: Dominika Lisecka, Dominika Ślebioda, Dominika Nowicka, Wiktoria Bąkowska, Weronika Kabacińska i Olga Jurek.

Całość prowadziła Anna Frąckowiak, a konferansjerem był Daniel Kustosik, który muzykę i śpiew ubarwi dowcipami i anegdotami.

W podziękowaniu za występ, Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo i zastępca wójta Radosław Występski, wręczyli artystom kwiaty i pamiątkowe albumy „Ziemia kiszkowska wczoraj i dziś”. Wójt Tadeusz Bąkowski złożył mieszkańcom noworoczne życzenia: - Mam nadzieją, że rok 2015 będzie dla Państwa rokiem najlepszym, jak dotąd, że będziecie spełnić wszystkie swoje marzenia, pragnienia, że będziecie przede wszystkim zdrowi, bo to w życiu najważniejsze. Życzę Państwu, wszelkiej pomyślności.Fot. Bartosz Krąkowski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.