http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Kawiarenka pod piosenką” - fantastyczny musical w Łubowie!

Wyróżniony „Kawiarenka pod piosenką” - fantastyczny musical w Łubowie!

Wspaniała atmosfera, klimat lat 20-tych i 30-tych i piękne stroje z czasów międzywojennych, siermiężny okres powojenny, czasy współczesne, autentyczność wykonawców, owacje na stojące i bisy – to wszystko towarzyszyło premierze musicalu „Kawiarenka pod piosenką” w reżyserii Agnieszki Gadzińskiej, która odbyła się wczoraj w Domu Kultury w Łubowie.


Na premierę musicalu „Kawiarenka pod piosenką” w reżyserii Agnieszki Gadzińskiej zaprosiła w sobotni wieczór grupa „Iluminare”. Jak mówią o sobie jej członkowie, są amatorską grupą pasjonatów teatru i muzyki, która po raz kolejny dowiodła, że wnoszona przez nich energia oddziałuje, a widowisko mocno skupia uwagę.

- Kawiarnia to miejsce szczególne, gdzie porusza się tematy ważne i błahe, dzieli emocjami, szuka zapomnienia i rozrywki - zapowiada Marta Bugajewska. - Na przestrzeni dziejów niezmienna jednak została ludzka potrzeba do wspólnego spotykania się - dodaje.

Były zatem zmiany wystroju, charakteru, wątpliwa estetyka PRL-u, wojenna zawierucha, siermiężne czasy powojenne, szaleństwo koloru lat 70 i 80, lata 90 z trendami zza wielkiej wody, a także czasy nam współczesne.

Znakomita podróż przez dekady, w połączeniu z poczuciem humoru, a i dopełniona przez ruch sceniczny dała sporo przyjemności odbiorcom, jak też satysfakcji aktorom. Pomimo deklarowanego braku przygotowania muzycznego grupa wypadła wokalnie bardzo poprawnie. Wybrzmiały m.in.  „Umówiłem się z nią na dziewiątą..”,  „Szukaj mnie”,  hity Travolty i Newton-John, czy przeboje Anny Jantar.

Zdobycie wejściówki na spektakl do zadań łatwych nie należało, co nie dziwi po sukcesie „Mamma Mia by Łubowo”. A i przez wzgląd na ogromne zainteresowanie z góry zaplanowane zostały dwa kolejne terminy.

Premiera zakończyła się owacjami na stojąco, nieukrywanym zachwytem i obowiązkowym bisem, co dowodzi temu, co oczywiste. Kolejna realizacja Agnieszki Gadzińskiej odnotowała ogromne powodzenie. Z najlepszymi życzeniami, wyrazami uznania i gratulacjami na scenie pojawił się także Tomasz Hartwich, zastępca wójta Gminy Łubowo, akcentując zauważone obycie ze sceną i doświadczenie artystów.

Z kolei podziękowania od reżyser trafiły do władz Gminy Łubowo, Katarzyny Wielgosz - dyrektor biblioteki, za udzielone wsparcie techniczne. Wyrazy wdzięczności skierowała także do Krystiana Jałoszyńskiego za wsparcie techniczne i część aranżacji, Agaty Gromadzkiej z firmy Copypoint za wydruk plakatów i zaproszeń, Bartosza Gadzińskiego za wykonane opracowania graficzne, firmie Tom Art, a także Joannie i Monice Kaźmierskim, Państwu Kędzierskim i Hartwich, Sylwii Ochotnej za pomoc techniczną i wizaż, Kamili Kujawskiej za pomoc techniczną, Marcie Bugajewskiej za pomoc reżyserską, grupie „Iluminare” za scenografię i kostiumy, a także rodzinom za wyrozumiałość i udzielone ogromne wsparcie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.