http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dziedzictwo Mieszka na kartach komiksu

Wyróżniony Dziedzictwo Mieszka na kartach komiksu

W kameralnym gronie, wczoraj późnym popołudniem w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna odbyło się spotkanie promujące komiks „Mieszko. Dziedzictwo”. Niewielkie zainteresowanie nie było przeszkodą w tym, że spotkanie przebiegało w radosnej, wręcz rodzinnej atmosferze.


W zaproszeniu na to spotkanie można było przeczytać: „Historia dotyczącą początków Państwa Polskiego znana jest nam, mieszkańcom Pierwszej Stolicy, bardzo dobrze. Jako gnieźnianie możemy na przykład cieszyć się z obecności w naszym mieście muzeów, których pracownicy cały czas prowadzą działania dokumentujące historie naszych przodków. Losy naszych ziem zostały już przedstawione przez wiele wydawnictw książkowych, do których od niedawna dołączyło jeszcze jedno, tym razem w formie komiksu. Przedstawia ono dylematy oraz wyzwania, które stały na drodze pierwszego księcia”.

I właśnie z twórcami komiksu „Mieszko. Dziedzictwo”: Przemysławem Świszczem (Graphos), rysownikiem i autorem scenariusza oraz menagerem Robertem Siwkiem (Siwym) mogli spotkać się miłośnicy historii i komiksu.

Spotkanie, które świetnie poprowadziła Agnieszka Ziebarth, było okazją do wysłuchania okoliczności powstania komiksu, pomysłu na jego stworzenie, a także można też było się dowiedzieć co było najtrudniejsze w tworzeniu komiksu „Mieszko”.

Komiks wydany jest w ciekawej i przystępnej dla każdego formie, w sposób bardzo ciekawy prezentuje dzieje sprzed setek lat. Po zakończeniu spotkania chętni mogli kupić komiks i uzyskać dedykację jego autorów.

Więcej o komiksie na stronie: mieszkokomiks.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.