http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Muzeum na witrynach sklepowych

Wyróżniony Muzeum na witrynach sklepowych

Wielkoformatowe plansze popularyzujące historię po raz kolejny pojawiły się na witrynach sklepowych w centrum Gniezna. Nasze muzeum kontynuuje rozpoczęty cztery lata temu projekt wystaw plenerowych, które dosłownie wychodzą na ulice miasta i przyciągają uwagę nie tylko mieszkańców, ale i turystów.


W tym roku na planszach prezentujemy rysunki satyryczne autorstwa Tomasza Pląskowskiego komentujące ciekawe wątki z historii i życia codziennego wczesnego średniowiecza. Wybraliśmy je z cyklu „Czy wiesz, że…”, który publikujemy na naszym profilu na Facebooku.

Czego można dowiedzieć się z naszej wystawy? Chociażby tego, kto w czasach Piastów wlepiał mandaty i pilnował porządku, skąd pochodzą słowa „sierpień” i „bluetooth”, jak wysocy byli wojowie. Nie zabraknie też tematów burzących powszechne wyobrażenia m.in. o dacie chrztu Mieszka I, wykształceniu pierwszych władców czy ilości ich potomstwa.

Wystawie towarzyszy aplikacja mobilna Muzeum Gniezno Mobilne, dzięki której dowiecie się jeszcze więcej na temat wczesnego średniowiecza oraz poznacie lokalizacje wszystkich plansz naszej wystawy.
Miłego zwiedzania!

Autor cyklu „Czy wiesz, że…”: dr Michał Bogacki
Autor rysunków: Tomasz Pląskowski
Autor tekstów w aplikacji: Jarosław Mikołajczyk, Anna Lubczyńska
Produkcja: Magda Robaszkiewicz
Opracowanie graficzne: YOS Studio

Lokalizacje wystawy: Rynek 6, Żuraw i Czapla; Rynek 5, Misz Masz; ul. Warszawska 1, Pasmanteria; ul. Warszawska 38, Lookweel; Zielony Rynek 4, Lookweel; Zielony Rynek 12, Fotostube; Grzybowo 34, Dobry Browar; ul. Tumska 15, Cafe Bistro; ul. Tumska 4, sklep Tumska; ul. Kostrzewskiego 1, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.