http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Fantastyczny koncert w Piwniczce Bluesowej z urodzinami w tle!

Wyróżniony Fantastyczny koncert w Piwniczce Bluesowej z urodzinami w tle!

Za nami kolejny koncert w Stodółce Bluesowej „Matylda” w Borzątwi w gminie Mieleszyn, a dokładnie mówiąc w Piwniczce Bluesowej. Od maja muzyczne wydarzenia powracają do Stodółki. Tym razem w sobotnią noc gościem Piwniczki i Macieja Gąsiorowskiego była grupa Good Ol' Boys!


Po tegorocznych koncertach grupy Bluesferajna, zespołu ProjectA oraz Chuck Frazier Trio, przyszedł teraz czas na Good Ol' Boys. Zespół dał fantastyczny koncert, który na długo zapadnie w pamięć wypełnionej po brzegi Piwniczki Bluesowej.

Sobotni koncert był też niezwykły z tego względu, że w jego trakcie w Piwniczce pojawił się… tort! Okazało się bowiem, że urodziny świętuje gospodarz tego miejsca Maciej Gąsiorowski! Nie mogło więc zabraknąć „stu lat” i wielu życzeń!

- Cieszę się, że aż tylu przyjaciół ma Stodółka Bluesowej „Matylda” w Borzątwi i że ciągle ich przybywa. Jest to dzisiaj nasz kolejny koncert w tym sezonie, tym bardziej miło nam, że tylu gości do nas dzisiaj przybyło – powiedział po koncercie Maciej Gąsiorowski, twórca Stodółki Bluesowej „Matylda”.

Przypomnijmy, że Stodółka Bluesowa „Matylda” to miejsce wyjątkowe, a dla wielu fanów muzyki od wielu lat wręcz kultowe. Miejsce znajdujące się nad pięknym jeziorem Kłeckim w miejscowości Borzątew (w gminie Mieleszyn) jest pełne magii i skryte za pięknie kwitnącą zielenią. Ma swoje fascynujące dzieje i panuje tam błoga cisza, przerywana tylko śpiewem ptaków i… koncertami bluesowymi.

Te prywatne koncerty od wielu lat organizuje twórca i gospodarz tego miejsca, człowiek wielkiej pasji – Maciej Gąsiorowskiego i jego przyjaciele. Miejsce to pulsuje życiem przez cały rok, jej główna atrakcją są koncerty w trakcie których występują największe gwiazdy polskiego bluesa. Koncerty te są imprezami zamkniętymi, dla wąskiego grona odbiorców (przyjeżdżają fani bluesa z całej Polski) dlatego są ekskluzywne i mają swój czar.

Kolejny koncert – już w Stodółce Bluesowej – odbędzie się 11 maja, wówczas wystąpi Paweł Szymański (kompozytor, wokalista, gitarzysta i harmonijkarz bluesowy, autor tekstów piosenek, przeważnie występuje solo, ale współpracował także z zespołami Tortilla Flat z Torunia i Green Grass z Bydgoszczy).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.