http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Zagrali i Poszli” z wielkim sukcesem na festiwalu Yapa!

Wyróżniony „Zagrali i Poszli” z wielkim sukcesem na festiwalu Yapa!

Wielki sukces odniósł zespół „Zagrali i Poszli” na 44. Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej Yapa, czyli najstarszym łódzkim festiwalu i największym w Polsce przeglądzie piosenki studenckiej, poetyckiej i folkowej. Festiwal, trwający od 8 marca, zakończył się dzisiaj rewelacyjnym werdyktem dla „Zagrali i Poszli”! Zespół otrzymał nagrodę yapowej Publiczności, jak również Nagrodę Studenckiego Klubu Turystycznego PŁazik!


- Nagroda publiczności dla nas najważniejsza! - napisali członkowie zespołu na swoim fanpagu. - Dziękujemy za uznanie najlepszej Publiczności w Polsce! OSPPT YAPA jesteście wszyscy cudowni! Dziękujemy organizatorom, obsłudze technicznej i filmowej, całemu sztabowi cudownych osób bez których by to się nie udało! Widzimy się już niebawem na koncertach i być może na 45 Yapie z pełnym koncertem - zapowiadają.

O zespole
„Zagrali i Poszli” z Gniezna, na scenie od 1991 roku. Początkowo jako duet gitarowy (Andrzej i Arek) wędrujący po górach i śpiewający przy każdej okazji, dziś pięciu – siedmiu muzyków i bogate instrumentarium: dwie gitary elektroakustyczne, ukulele, gitara elektryczna i basowa, banjo, mandolina, saksofon, flet, akordeon, cigar box guitar, skrzypce,, instrumenty klawiszowe, perkusyjne i oczywiście wokale. Wykonywany repertuar to własne kompozycje stanowiące krzyżówkę piosenki folkowej, żeglarskiej, bluesa, rocka i ballady. Szczególnie bliskie są nam klimaty Bluecrass czyli nowa odsłona i połączenie nurtów popularnych za oceanem bluegrass, folk, country.

ZiP jest przede wszystkim znany w kręgach piosenki turystycznej i poezji śpiewanej, zwłaszcza z Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „WIBRAMY” (pierwsze miejsce w 1998 roku). Po kilku latach lenistwa i nicnieróbstwa oraz spontanicznych rzadkich wykonów przypomnieliśmy o swoim istnieniu w sierpniu 2013 na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie zajmując drugie miejsce w konkursie na najlepszą piosenkę (Życie jak droga). W 2014 roku ponownie pojawiamy się na Giełdzie i otrzymujemy dwa wyróżnienia  a więc jest sens w tym co robimy! Tak zmotywowani zaczęliśmy znów regularnie grać i 6 grudnia 2014 zajęliśmy I miejsce w SzantaClaus Festiwal w Poznaniu! Na 40 YAPIE w Łodzi otrzymaliśmy wyróżnienie i nominację do BAKCYNALIÓW! Wyjazd do Lublina na Bakcynalia okazał się nad wyraz szczęśliwy, zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie! Później były kolejne przeglądy, koncerty, nagrody i wyróżnienia.

Wydarzeniem przełomowym dla zespołu było wydanie płyty, na której znalazły się stare, ponad dwudziestoletnie utwory oraz nowe kompozycje.  Płyta „Zagrali i Poszli” dostała dość adekwatny tytuł „Życie jak droga”. Z jednej strony już na starcie wpisuje krążek w nurt piosenki turystycznej, czymkolwiek ona jest. Z drugiej zaś niewątpliwie oddaje pewien sposób pojmowania  istnienia zespołu. Choć ewolucja i cywilizacja pozbawiły „nomadyczności” często jednak dogania nas świadomość przejściowej naszej obecności w przestrzeniach, jakie przynosi nam życie. I za tę płytę zespół „Zagrali i Poszli” otrzymał od portalu Turystykalokalna.pl nagrodę „Promotor Kultury 2014”.

- Bawimy się muzyką, wędrujemy z gitarami i śpiewamy to tu, to tam... Inspiracje: folk, blues, rock, ballada, poezja, góry, dźwięki...  Na własne potrzeby określamy nasze utwory jako „piosenka drogi”. Zaczęło się przy ognisku, a wylądowaliśmy na scenie omotani przewodami, głośnikami i skrzyneczkami, które bez prądu nie zadziałają...  I cały czas świetnie się bawimy! Zapraszamy do tej zabawy! - czytamy na stronie zespołu.

Obecnie zespół gra w składzie: Artur Franczak – gitary; Andrzej Janka – gitara, ukulele, banjo oraz wokal; Arek Królak – gitary, banjo; Paweł Brylewski – gitara basowa; Piotr Szymczak – instrumenty perkusyjne; Andrzej Andrzejewski – skrzypce.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.