http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kolędy na jazzowo – profesorowie nastroju

  • Napisane przez Jarosław Mikołajczyk
  • Dział: Kultura
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Kolędy na jazzowo – profesorowie nastroju

Centrum Kultury eSTeDe oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zaprosili dziś gnieźnian do Kościoła Farnego na niecodzienny koncert. Swing & Classic Quartet. Projekt „Kolędy w jazzowej odsłonie” jest unikatowym połączeniem tematów tradycyjnych kolęd ze współczesnymi rytmami i subtelną improwizacją.


Utwory zaaranżowane przez SC&Q zachowały autentyczne piękno kolęd, wnosząc klimat swingu, bossa novy, a nawet soulu. Wspaniale przystrojony i oświetlony kościół stanowił wspaniałe tło do tego koncertu.

- Cieszymy się, że mimo przejściowych sytuacji tymczasowej siedziby mogliśmy zaprosić gnieźnian na to wspaniałe wydarzenie. W tym okresie zaraz po świętach zespół profesorów nastroju i klimatu, a jednocześnie profesorów Akademii Muzycznej zagra kolędy w bardzo jazzowych aranżacjach. Czeka nas wspaniały koncert w wykonaniu Swing & Classic Quartet – powiedział nam przed koncertem Grzegorz Reszko, dyrektor C.K. eSTeDe.

Sam koncert faktycznie zapadł słuchaczom w serca. Niezwykle stonowane improwizacje zespołu pod wodzą Katarzyny Stroińskiej–Sierant jedynie dodały wyrazu tradycyjnym tematom kolędowym. Wspaniała pianistka rodem z Gniezna zagrała w towarzystwie: Jarosława Sieranta – skrzypka, kulturoznawcy, pedagoga i managera (współpracuje zarówno z zespołami muzyki dawnej, jak i formacjami jazzowymi), Piotra Maxa Wiśniewskiego - kontrabasisty, gitarzysty basowego (ma na swoim koncie udział w festiwalach Poznań Jazz Fair, Świdnik Jazz Festiwal, oraz Jazz Jamboree) i Sławomira Tokłowicza - perkusisty, współpracującego m.in. z orkiestrą Zbigniewa Górnego (ważne miejsce w jego działalności artystycznej zajmuje muzyka chrześcijańska).

Ten wyważony nastrojowy koncert został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Miejmy nadzieję, że wkrótce Centrum Kultury powróci do swojej wyremontowanej siedziby.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.